481Pod koniec czerwca znaczkiem z trójstyku granic Polski, Czech i Słowacji zainicjowaliśmy pewną serię znaczków, która po sześciu miesiącach zaowocowała trzecim znaczkiem, który tym razem oznaczył trójstyk w miejscowości Bolcie, na granicy Polski, Rosji i Litwy.

Znaczek powstał głównie dzięki otwarciu miejscowych władz na znaczkową ideę, ale też dzięki pasji jednego z kolekcjonerów, który także poza miejscem swego zamieszkania skutecznie zaraża znaczkową ideą. Wszystkim zaangażowanym w powstanie tego znaczka przy okazji dziękujemy, a turystów gorąco zachęcamy do odwiedzania tego uroczego regionu.

Znaczek dostępny w sprzedaży od jutra (7 grudnia), ale na wszelki wypadek przed wizytą warto skontaktować się ze sprzedawcą, tym bardziej, że w miejscu tym oprócz znaczków dostępne są regionalne sery.

TRÓJSTYK GRANIC, POLSKA - ROSJA - LITWA  No. 481

Trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji (Obwód Kaliningradzki) znajduje się w małej miejscowości Bolcie w gminie Wiżajny, czyli na obszarze polskiego bieguna zimna. Nosi nazwę Wisztyniec. Jednocześnie jest to granica pomiędzy województwem podlaskim, a warmińsko-mazurskim, to także punkt styku Unii Europejskiej z Rosją. Punkt zbiegu trzech granic państwowych jest oznaczony granitowym obeliskiem z godłami trzech państw i napisami w narodowych językach oraz czerwonymi liniami na podstawie słupa. Jest jednym z najlepiej dostępnych trójstyków. Doprowadza do niego, po dawnym pasie granicznym między Polską, a Litwą, asfaltowa ścieżka pieszo – rowerowa. W jego otoczeniu jest bogata infrastruktura turystyczna, parkingi dla aut i rowerów, oryginalna trójkątna wiata pokryta w tradycyjny dla regionu sposób – osikowym wiórem. Trójstyk znajduje się w pobliżu węzła szlaków turystycznych i dwóch szlaków fortyfikacyjnych.