Mimo kilku komunikatów i ogólnej zmiany panujących w ostatnim czasie zasad, cały czas otrzymujemy zapytania w sprawie przesyłek pocztowych z zamówionymi materiałami kolekcjonerskimi.

W komunikacie z 17 marca br. pisaliśmy, że w związku z panującą epidemią wysyłka paczek została wstrzymana i nadamy je niezwłocznie w bardziej sprzyjających warunkach. 

Oznacza to, że jeśli tylko sytuacja się poprawi to takie przesyłki nadamy. Przesyłki będą wyjątkowo realizowane w przypadku koniecznej i niezbędnej wizyty w Urzędzie Pocztowym, ale nie jesteśmy w stanie określić jak często taka sytuacja będzie miała miejsce. Z jednym listem/paczką na pewno specjalnie na pocztę się nie wybierzemy i nie zrobimy tego w ramach wyjątku, bo wszystkie sytuacje na swój sposób są wyjątkowe. 

Przypominamy również, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby składać zamówienia, ale trzeba mieć świadomość, że będą one zrealizowane w trybie kryzysowym i wysłane właśnie przy okazji.

Apelujemy zatem do wszystkich o rozsądek. Wasze paczki będą na Was czekały tak długo jak to będzie konieczne. Działamy w trybie kryzysowym i każdy powinien to zrozumieć. Wierzcie nam, jeśli tylko będziemy mieli okazję wysłać te paczki, to zrobimy to, ale prosimy nie wymuszać na nas, by zrobić to dzisiaj, jutro lub za 5 dni. Mamy stan wyjątkowy i działamy także w wyjątkowych okolicznościach.