Środek tygodnia to też dobry moment na znaczkową premierę, a że czekacie na nowości niecierpliwie, postanowiliśmy już dłużej nie trzymać Was w niepewności, tym bardziej, że do zwiedzania jest kolejne interesujące muzeum i to w nie byle gdzie, bo w Zamościu.

Zanim jednak zaczniecie planować wycieczkę, zerknijcie na poniższy opis atrakcji, a dowiecie się czego w tym miejscu należy się spodziewać. Rzecz jasna celowo skróciliśy ten opis do niezbędnego minimum. Więcej  faktów znajdziecie w AudioBedekerze, a przede wszystkim w muzeum, do którego zwiedzania wszystkich serdecznie zachęcamy, bo znaczki już tam na Was czekają.   

ROZTOCZAŃSKIE MUZEUM PRL W ZAMOŚCIU  No. 1082

Przedstawiono tutaj PRL-owską rzeczywistość bez wyśmiewania, wychwalania i nostalgii, tylko taką, jaka była. Podczas blisko godzinnego zwiedzania poznasz mnóstwo kultowych rzeczy, postaci i zjawisk z czasów PRL. Muzeum zwiedza się z audio przewodnikiem, do którego głosu użyczył Tomasz Knapik - słynny lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Zbiory zaprezentowano w 8 gabinetach (sklep, pokój z lat 70, kuchnia, łazienka, gabinet I sekretarza, posterunek MO, pokój z lat 80 i sala filmowa) oraz na 14 wystawach tematycznych. Hitem jest nowa wystawa poświęcona katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Prezentowany zakres zbiorów muzeum to pamiątki z lat 1944–1989. Zbiory zebrano głównie z terenów Roztocza i Zamojszczyzny, ale także zostały przekazane przez „Zasłużonych Zaopatrzeniowców” z całej Polski. Muzeum urządzono w starym domu, na którym znajduje się mural nawiązujący do bajek z okresu PRL. Kolorowe dzieło wywołuje mnóstwo radości na twarzach turystów! Zabierzemy Cię, Obywatelu, w podróż do dawnych lat – czasów kolejek, kartek na towary, propagandy i cenzury oraz prywatek, winylów i świetnej muzyki.