Po jedenastu latach każdy już wie, że jeśli ma miejsce Ogólnopolskie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, to wiąże się to z wydaniem specjalnego znaczka okolicznościowego. Jest to tym samym największa/najdłuższa seria znaczków okolicznościowych, jakie wydaliśmy.

Również dziś takowego znaczka nie mogło zabraknąć, a wszyscy uczestnicy otrzymali go w ramach podziękowania za udział w spotkaniu. 

Kończąc ten krótki news, zachęcamy do przyjrzenia się znaczkowi, zapoznania z poniższym opisem i wspólnego świętowania kolejnego spotkania kolekcjonerów znaczków turystycznych.

ZO - XI SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW - NYSA

Znaczek wydany z okazji XI Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które tym razem odbyło się w Nysie. Od 2012 roku z wyjątkiem w 2022 r., spotykamy się zawsze w październiku i w roku 2023 powróciliśmy do tej tradycji. Spotkanie jak zwykle jest okazją do wspólnego zwiedzania wybranego regionu, ale też do wymiany turystycznych doświadczeń, zawarcia nowych znajomości. To także chwila odpoczynku od codzienności i czas na naładowanie baterii po intensywnym sezonie turystycznym. Ogólnopolskie Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to coroczna impreza skupiająca turystów i kolekcjonerów znaczków turystycznych z całej Polski. Jednym ze stałych elementów spotkania jest znaczek okolicznościowy, na którym w tym roku umieszczono wizerunek Domu Misyjnego Dobrego Pasterza prowadzonego przez księży werbistów, w którym mieliśmy okazję spotkać się kolejny raz.