XVI ZIMOWY BIWAK - ŚNIEŻNIK 2013 NA ZNACZKU OKOLICZNOŚCIOWYM

Raz na jakiś czas prezentujemy na naszych stronach Znaczki Okolicznościowe, wydawane ze względu na jakąś szczególną okazję, okoliczność. Mają one na celu podkreślenie rangi wydarzenia, przyciągnięcie większej liczby uczestników danej akcji. Produkowane są na zlecenie organizatora imprezy a ze względu na utrudnioną dostępność są dla kolekcjonerów niezmiernie atrakcyjne. Każdy taki znaczek posiada kupon - Joker, którym można uzupełnić brakujący ZT w celu zyskania Znaczka Kolekcjonerskiego. W tym przypadku Znaczek Okolicznościowy został wydany z okazji organizowanego już po raz szesnasty Zimowego biwaku. Tak mówi o tym wydarzeniu Marek Szot, współorganizator całej imprezy z wrocławskiego Klubu Łazek:

"Zimowe biwaki górskie czyli po prostu rzecz nazywając spanie na śniegu pod namiotem to forma uprawiania turystyki górskiej, która zawędrowała do nas od przyjaciół z Czech. Zimowe biwakowanie związane jest z wędrowaniem po śniegu pieszo, na nartach lub rakietach śnieżnych (te dwa sposoby są godne polecenia!) i powoli wrasta w polski krajobraz turystyczny. XVI z kolei spotkanie zimowych biwakowiczów na Hali pod Śnieżnikiem jest cykliczną imprezą organizowaną na zmianę (po 5 kolejnych lat) przez Oddział „Horal” Klubu Czeskich Turystów z Usti nad Orlicą i Klubu Turystyki Górskiej „Łazek” z Oddziału PTTK Wrocław Fabryczna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Śnieżnik do wspólnego biwakowania lub przynajmniej do spojrzenia na tych co zimy się nie boją."

Informacje na temat biwaku: 

  • MIEJSCE BIWAKU: Hala Pod Śnieżnikiem (obok Schroniska PTTK im. Z. Fastnachta)
  • TERMIN BIWAKU: 15 – 17 marca 2013 roku.
  • PROGRAM BIWAKU: 15.03.2013 – piątek: od godz. 15.00 przyjmowanie uczestników, rozbijanie namiotów, przygotowanie obozowiska, zajęcia własne; 16.03.2013 – sobota: wejście na Śnieżnik (szczegóły na miejscu), spotkanie towarzyskie przy ognisku lub w schronisku (zależnie od pogody); 17.03.2013 – niedziela: likwidacja obozowiska, wyjazd uczestników.
  • Uczestnicy Biwaku korzystają z własnego sprzętu biwakowego.
  • Uczestnicy Biwaku należący do PTTK i KČT są ubezpieczeni, pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Udział w Biwaku jest nieodpłatny.

Znaczek Okolicznościowy będzie sprzedawany na Biwaku, a później w Klubie. Kontakt do Klubu: lazek.wroclaw@op.pl lub skarbnik Klubu marekszot@plusnet.pl