Rozpoczynając kolejny tydzień, chcemy Wam przekazać dobre wieści z Chojnic. Miasto to od dzisiaj może chwalić się pierwszym znaczkiem turystycznym, który powstał dzięki zaangażowaniu pracowników Muzeum Historyczno-Etnograficznego im. Juliana Rydzkowskiego.

Chojnice to miasto z ogromnym potencjałem i cieszy nas to, że od teraz znajduje się na znaczkowym szlaku turystycznym. Wspomniane Muzeum Historyczno-Etnograficzne to duża placówka dysponująca kilkoma obiektami. Chcąc poznać Chojnice po prostu trzeba zacząć zwiedzanie od wizyty w muzeum, które kompleksowo ukazuje historię miasta.

Warto już teraz pomyśleć o wizycie w Chojnicach, bo pokazany powyżej znaczek już od czwartku będzie dostępny w sprzedaży. Zarezerwujcie sobie trochę czasu na zwiedzanie, a że wiosna w pełni, to na pewno będzie to udana wycieczka. 

Wszelkie niezbędne dane dotyczące znaczka znajdziecie na jego podstronie, klikając poniższy link. Dla tych, którzy wstępnie chcą zapoznać się z chojnickim muzeum publikujemy poniższy opis, a więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej muzeum i muzealnym profilu FB. Zapraszamy.

BRAMA CZŁUCHOWSKA W CHOJNICACH No. 1268

Muzeum Regionalne w Chojnicach istnieje od 1932 r. Na początku jego siedziba mieściła się w prywatnym domu W.J. Schreibera, a pieczę nad zbiorami sprawował chojnicki regionalista Julian Rydzkowski. W takiej formie muzeum funkcjonowało do momentu wybuchu II wojny światowej. W 1960 r. reaktywowano muzeum, które miało siedzibę w chojnickim ratuszu, a następnie od 1962 r. zaczęło działać w Bramie Człuchowskiej, której wnętrze przebudowano i dostosowano do potrzeb muzeum, tworząc w niej sale wystawowe. W Bramie eksponowane są wystawy stałe i czasowe. Na wystawach stałych prezentowane są zbiory historyczne, etnograficzne i archeologiczne. Na wystawach czasowych pokazywane są eksponaty o różnej tematyce, między innymi malarstwo, rzeźba itp. Na przełomie lat 70-80 XX w. do obiektów muzealnych dołączyły baszty: Baszta Wronia, Dom Szewski, Baszta Szewska, Baszta Kurza Stopa, Dom na Murach oraz Kolekcja regionalna Makowskich. W 1984 roku uległa zmianie nazwa instytucji na Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach, a w 2012 roku muzeum przyjęło imię swojego założyciela Juliana Rydzkowskiego.