Kolejny dzień i kolejna znaczkowa nowość. Pozostajemy we wschodnich rejonach Polski, ale tym razem jest to południowa część kraju, a dokładniej okolice Rzeszowa, gdzie w miejscowości Konieczkowa znajduje się Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej.

Jak zwykle więcej informacji o samym muzeum znajdziecie w poniższym opisie ale również na stronie internetowej, do której link podajemy w katalogu znaczków.

Prezentowany dzisiaj znaczek jest już dostępny w sprzedaży, dlatego jeśli tylko przebywacie w tych okolicach, możecie zaplanować zwiedzanie tego muzeum. Zapraszamy i czekamy na relacje.

MUZEUM SILNIKÓW STACJONARNYCH I TECHNIKI ROLNICZEJ - KONIECZKOWA  No. 898

Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej jest pierwszą w Polsce placówką poświęconą zabytkowym silnikom stacjonarnym czyli takim, które przez lata stanowiły główne źródło napędu w rolnictwie, rzemieślnictwie i przemyśle. Jest to także największa udostępniana kolekcja takich maszyn w kraju. Wśród przeszło dziewięćdziesięciu różnych konstrukcji można znaleźć eksponaty o wadze od kilkunastu kilogramów do kilku ton. Najstarsze silniki pochodzą jeszcze z końca XIX wieku. Ekspozycja muzeum obejmuje produkty wielu znanych w świecie marek, w tym również kilku unikatowych polskich firm takich jak K.O.S, Perkun czy L.Zieleniewski. Oprócz silników stacjonarnych w zbiorach muzeum są również zabytkowe maszyny rolnicze, literatura, stare reklamy i akcesoria. Lokalizacja wystawy to oryginalny obiekt po byłym kółku rolniczym w Konieczkowej.