ZNACZEK TURYSTYCZNY JEDNYM Z ELEMENTÓW EDUKACYJNYCH

WegGorkaStr_2 Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat… tak kilkadziesiąt lat temu pisał Janusz Korczak. My wiemy to dziś, że taka dziecięca radość zamieszkała w Publicznym Przedszkolu w Węgierskiej Górce. Dostaliśmy z tej placówki niezmiernie miłe słowa:

Piszemy do Was z  Węgierskiej Górki, pięknej i malowniczo położnej miejscowości w Beskidach. W tym roku kierunkiem głównym pracy naszego przedszkola jest :regionalizm. We wszystkich grupach wiekowych promujemy walory i wartości naszej "małej ojczyzny".  Zapoznajemy najmłodszych jej mieszkańców z tradycjami, obrzędami i zwyczajami charakterystycznymi dla Górali Żywieckich.  Ponieważ Węgierska Górka jest świetną bazą wypadową na rożne szlaki górskie i rowerowe zachęcamy dzieci do podjęcia aktywności turystycznej. W celu "zaszczepienia" w nich zamiłowania do  gór wykorzystane zastały mapy , własne kolekcje znaczków turystycznych (40), dziennik kolekcjonera oraz  zakładki "Znaczka Turystycznego". Zainteresowania nie brakowało. Bardzo serdecznie pozdrawiamy całą Ekipę Znaczka Turystycznego. Dobrze ,że jesteście !!!

Pozdrawiamy, Nauczyciele i Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Węgierskiej Górce  ”

Jest to dla nas ogromna radość i wyróżnienie, że Znaczek Turystyczny może być narzędziem propagacji turystyki regionalnej i nie tylko wśród tak młodych turystów. Takie wiadomości na pewno długo pozostaną w naszej pamięci. Utwierdza nas to w przekonaniu, że to co robimy warte jest dalszej naszej pracy, że jest radością dzieci, a przez to i naszą. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia. Bardzo dziękujemy dzieciom i ich nauczycielom za tak miłe słowa. Pani Ani za zaangażowanie i podzielenie się swoją pasją. Młodym „kolekcjonerom” gratulujemy dotychczasowych kolekcji Znaczków Turystycznych, a nauczycielom dziękujemy za wspaniałe propagowanie wśród swoich wychowanków piękna Ojczyzny poprzez przekazanie idei w tak praktyczny sposób. To dzięki Wam możemy się cieszyć, wyrażamy to z całego serca naszymi podziękowaniami.

Zespół Znaczków Turystycznych