W tym roku wyjątkowo nikt nie pytał o Noworoczny Znaczek Turystyczny. Może to właśnie dlatego zapomnieliśmy o nim i jeszcze 2 tygodnie temu nie wiedzieliśmy, jaki tym razem przedstawimy na znaczku motyw. Na szczęście wyskoczyło coroczne przypomnienie i rozpoczęły się prace nad znaczkiem. Wybór postaci wcale nie był prosty i zdania w zespole były podzielone. Padły różne argumenty, ale koniec końców na naszego patrona roku wybrany został Paweł Edmund Strzelecki.

Zapytacie zapewne co to za postać i jeśli taki mieliście zamiar, to dobrze, że taką właśnie osobę wybraliśmy tym razem. Paweł Edmund Strzelecki to jeden z najwybitniejszych polskich podróżników, eksploratorów i osoba, którą koniecznie trzeba poznać bliżej, tym bardziej że w większości sami również jesteśmy podróżnikami. Temat powinien Was zainteresować i jesteśmy przekonani, że dowiecie się przy tym wielu ciekawych faktów.

Od wielu lat motywem przewodnim Noworocznych Znaczków Turystycznych jest ustanawiany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronat nad rokiem. Stanowią go zwykle ważne historyczne wydarzenia i zasłużeni ludzie. Spośród kilku propozycji wybieramy taką, która naszym zdaniem, w konkretnym roku, zasługuje na szczególną uwagę. Nie chcemy w żaden sposób umniejszać zasług i ważności innych tematów i osób, a jedynie przybliżyć konkretną postać/wydarzenie, zmobilizować turystów do zapoznania się z dodatkowymi materiałami na ten temat i zachęcić do refleksji.

NOWOROCZNY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2023

Odsyłamy zatem do podstrony poświęconej temu znaczków. Jak zawsze zachęcamy do tego, by zapoznać się z treścią, którą tam publikujemy. Sam znaczek, tradycyjnie dostępny jest w sprzedaży drogą korespondencyjną, wraz z innymi wcześniejszymi znaczkami noworocznymi, które mamy nadzieję, już znalazły się w Waszych kolekcjach. Nadmienimy tylko, że aby zakupić Noworoczne Znaczki Turystyczne, podobnie jak w przypadku Znaczków Okolicznościowych nie musicie niczego udowadniać (nie są potrzebne żadne potwierdzenia pobytu). Zachęcamy zatem do włączenia tego znaczka do swojej kolekcji oraz do poznania jednego z patronów roku 2023.