Wiemy, że część kolekcjonerów już wkrótce zamierza odwiedzić Bardo dlatego ten tydzień rozpoczniemy premierą właśnie z tego miasteczka. I wiemy również, że wielu z Was nie odwiedziło jeszcze punktu widokowego nad skalnym urwiskiem, dlatego przy dzisiejszej premierze właśnie to miejsce polecamy Waszej wizycie.

Można powiedzieć, że miejsce to wybraliśmy przypadkowo, ale nic bardziej mylnego - dotyczy jego w końcu jeden z cudów bardzkich. Zresztą z punktu widokowego rozpościera się cudowny widok na miasto i okolice i niech to będzie turystyczną rekomendacją, która pozwoli Wam odkryć tę część miasta. 

O Bardzie i cudach przeczytacie w poniższym opisie, a na pewno wiele więcej informacji znajdziecie w Audiobedekerze, który niebawem będzie dostępny. Tymczasem zapraszamy do Barda i dodamy tylko, że najnowszy znaczek już tam na Was czeka.

BARDO - MIASTO CUDÓW  No. 934

Bardo to jedna z najstarszych miejscowości Dolnego Śląska. Ze względu na swoje strategiczne położenie już w X wieku założono tutaj gród, który nazwano Bardo, co znaczy – wzgórze, warownia, straż, warta. Bardo to miasteczko chętnie odwiedzane przez turystów i pielgrzymów, z bogatym rysem historycznym i tradycją religijną. Niewątpliwie największym skarbem miasta jest cudowna figurka Matki Bożej Bardzkiej, z początku XI wieku. To dzięki tej figurce rozwijał się i nadal trwa ruch pielgrzymkowy. Więc nic dziwnego, że w herbie miasta jest umieszczona ta figurka. A hasłem miasta są słowa: Bardo – Miasto Cudów. Słowa te nawiązują do licznych wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości: uzdrowienia, wysłuchane modlitwy oraz objawienie Matki Bożej na Górze Kalwarii. Bardo oprócz cudownej figurki umieszczonej w bazylice, obfituje w inne niezwykle ciekawe miejsca. Każde z nich ma swoją historię, którą warto poznać, pomodlić się, nabrać również sił duchowych.