Zainteresowania turystów są przeróżne, jednych interesują góry, innych muzea, a jeszcze innych zabytki techniki. Tych ostatnich na znaczkach turystycznych mamy niewiele, ale na szczęście od pewnego czasu i tutaj sytuacja dynamicznie się zmienia.

Dziś w Wasze ręce oddajemy znaczek, dzięki któremu traficie do Ustronia, do Muzeum Motocykli Zabytkowych "Rdzawe Diamenty". O tym co m.in. zobaczycie w tej placówce, możecie przeczytać w opisie znaczka. Dodamy tylko, że to muzeum prowadzone przez pasjonatów i właśnie dla tej pasji motoryzacyjnej, ale i znaczkowej polecamy zwiedzanie tego miejsca.

Jeśli o znaczki chodzi to już są na miejscu, więc od jutra spokojnie możecie odwiedzać muzeum, oglądać motocykle, a po wszystkim zdobyć swoje upragnione krążki. Nie zapomnijcie się tym pochwalić na facebooku i zostawić wpis na znaczkowej stronie :-) Podziękujecie w ten sposób właścicielom muzeum, ale i naszemu koledze Krzysztofowi, który to przyczynił się do powstania tego znaczka i któremu w tym miejscu za te działania serdecznie dziękujemy.

MUZEUM MOTOCYKLI ZABYTKOWYCH W USTRONIU - "RDZAWE DIAMENTY"  No. 851

Muzeum Motocykli Zabytkowych „Rdzawe Diamenty” założył Remigiusz Dancewicz, który na motocyklach zna się od dziecka, i jak przystało na fana tych jednośladów od najmłodszych lat jest aktywnym motocyklistą. W Muzeum zgromadzono około 70 motocykli (głównie z lat 1910-1945). Do najcenniejszych maszyn właściciele zaliczają następujące jednoślady: Zuendapp EM 250 z 1924 roku, Benelli 500 SV z końca lat 30. ubiegłego wieku, NSU 351 z roku 1936, BSA 500 z 1931, czy francuski motocykl wojskowy Gnome et Rhône, a także maszyny firm, ARIEL, DKW i wielu innych. Rdzawe Muzeum to historia motoryzacji w pigułce tak można określić to miejsce. Motocykle pochodzą z całej Europy, a niektóre są prawdziwymi unikatami. Oprócz motocykli w muzeum można zobaczyć całą masę gadżetów związanych ze starą motoryzacją. Warto wspomnieć, że inicjatorzy Muzeum organizują także imprezę dla wielbicieli dwóch kółek, pod nazwą „Zimowy Wjazd na Równicę”.