Zbliża się termin, w którym do użytku turystów zostanie oddany zrewitalizowany park krajobrazowy z ruinami XIX-wiecznego pałacu księżnej Doroty de Talleyrand – Périgord w Zatoniu. Z tej okazji został wydany znaczek okolicznościowy, którego wizerunek przedstawiamy obok.

Z powodu nowych obostrzeń związanych z COVID-19, niestety nie mamy pewności w jakiej formie odbędzie się uroczyste otwarcie parku. Zachęcamy do śledzenia profilu FB Parku Książęcego Zatonie (@parkzatonie), gdzie będą publikowane aktualne informacje na ten temat.

Wszystkich kolekcjonerów znaczków zapraszamy do nowej informacji turystycznej przy ul. Zatonie – Księżnej Doroty, gdzie bezpłatnie otrzymają znaczek. Jedna osoba będzie mogła otrzymać jedną sztukę znaczka. Informacja Turystyczna nie będzie prowadzić dystrybucji wysyłkowej – znaczek będzie można otrzymać tylko na miejscu. Ilość znaczków ograniczona. W razie pytań o dostępność znaczków, prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@visitzielonagora.pl. Informacja turystyczna w Zatoniu rusza od 18 października 2020 roku i będzie dostępna od środy do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00.

My już zdjęcia zatońskiego parku i odrestaurowanych obiektów widzieliśmy i szczególnie wieczorową porą robią one niesamowite wrażenie. Warto jednak wszystko zobaczyć na własne oczy i poczuć klimat tego miejsca. Zapraszamy zatem do Zatonia.

ZO - OTWARCIE PARKU KSIĄŻĘCEGO W ZATONIU

Zapraszamy serdecznie do Zielonej Góry - Zatonia do zwiedzenia zrewitalizowanego parku krajobrazowego z ruinami XIX-wiecznego pałacu księżnej Doroty de Talleyrand – Périgord. Park przeszedł niemałe zmiany, dzięki czemu zostało odtworzonych wiele historycznych obiektów architektury parkowej. Spacerując po parku warto wstąpić do odbudowanej oranżerii, w której działać będzie klimatyczna kawiarenka. Została odtworzona altana różana na wzgórzu, z której rozpościera się piękny widok na park i pałac. Po wyczerpującym spacerze lub przejażdżce rowerowej można odpocząć na ławeczce nad stawem. Na pałacowym dziedzińcu powstały również dwie fontanny, które wieczorem są pięknie podświetlone wraz z ruinami i oranżerią.