Dokładnie 20 dni temu mieliśmy dla Was ostatnią premierę znaczków numerycznych. Czas więc przerwać ten zastój i dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić piękny znaczek jaki już możecie zdobyć podczas zwiedzania Nysy.

Jak nas poinformowano Punkt Informacji Turystycznej w tym mieście cały czas działa i prezentowany znaczek dostępny jest w sprzedaży. Niemniej jednak śledźcie sytuację w kraju, a jeśli tylko macie wątpliwości co do dostępności znaczka czy możliwości zwiedzania koniecznie skontaktujcie się z pracownikami IT w Nysie. Zresztą od tego miejsca proponujemy zacząć zwiedzanie miasta, które ma wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. 

Tymczasem przedstawiamy wizerunek Pięknej Studni, która znalazła się na najnowszym znaczku. Jeśli dotrzecie do tego miejsca, koniecznie zróbcie dla nas kilka fotek i podeślijcie wraz z relacją. Stojąc przy studni rozejrzyjcie się dokładnie, a na pewno dostrzeżecie jeszcze kilka ciekawych architektonicznie obiektów i co ważne część z nich również pokazaliśmy na znaczkach turystycznych. Zachęcamy zatem do zwiedzania.

PIĘKNA STUDNIA W NYSIE  No. 1039

Piękna studnia powstała w 1686 roku, z fundacji burmistrza Nysy – Caspra Naasa, a jej wykonaniem zajął się nadzorca biskupiej mennicy i arsenału Wilhelm Helleweg. Studnia ma głębokość 7 metrów, a jej kamienna cembrowina została wykonana z marmuru sławniowickiego. Krata Pięknej Studni, jest arcydziełem barokowej sztuki kowalskiej, ozdobionej ornamentyką roślinną i zwierzęcą, a wieńczy ją dwugłowy orzeł habsburski. Studnia została ozdobiona tą wspaniałą kratą, aby uniemożliwić zatrucie wody w studni, co kilkakrotnie się zdarzało w historii wojen Nysy. Dodatkowo dzień i noc studni pilnowało dwóch strażników. Jak ważne było to ujęcie wody może świadczyć choćby fakt, że aby bardziej zabezpieczyć wodę w tej studni zamontowano w niej pierwszą na Śląsku pompę wodną. Dziś ze stojącej w pobliżu rynku studni już nikt nie czerpie wody. Piękna za dnia i cudownie oświetlona w nocy stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną miasta.