Bardzo często prowadząc rozmowy nt. nowych znaczków spotykamy się z niezrozumieniem zarządców miejsc, którzy nie znają znaczkowej idei i najzwyczajniej nie są do niej przekonani. Na szczęście są miejsca, które do tej idei się przekonują i dochodzą do wniosku że potęga tej zabawy tkwi w ilości obiektów, które zdecydują się tworzyć Znaczkowe Miejsca Turystyczne. Przez pewien czas prym wiodły tutaj atrakcje turystyczne z woj. dolnośląskiego czy małopolskiego, ale od dobrego roku w walkę o znaczkowe podium na mapie Polski włączyły się też woj. lubuskie, a ostatnio także wielkopolskie. To właśnie dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować 13 Znaczek Turystyczny dla Wielkopolski, który powstał w 2015 roku. Z prostych obliczeń wynika więc, że aż 46% wielkopolskich znaczków powstało w 2015 roku. Ale czy to już koniec?? To pytanie pozostawiamy Wam, my zaś gorąco zachęcamy do wizyty na Szlaku Piastowskim, a szczególnie w Gnieźnie, gdzie już 16 grudnia w sprzedaży pojawi się prezentowany poniżej ZT.

MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO W GNIEŹNIE No. 373

373Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie powstało w 1973 r. Jest to jedyne w kraju muzeum poświęcone najdawniejszym dziejom naszej państwowości oraz dziejom Gniezna – największego stołecznego grodu pierwszych polskich władców. Co roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy osób. Muzeum prezentuje wystawy poświęcone początkom państwa polskiego. Najnowszej, otwartej w 2012 r., towarzyszą filmy w technologii 3D. Na wystawie, składającej się z ponad 500 eksponatów, zobaczyć można m.in. rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie z pocz. XI w., detale architektoniczne z XI-wiecznej katedry gnieźnieńskiej, zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów. Oprócz tej wystawy, muzeum prezentuje inne stałe ekspozycje: Gniezno w dawnych wiekach, Piastów malowane dzieje, Broń w dawnych wiekach oraz czasowe wystawy poświęcone różnej tematyce.  

GPS: 52.533847 , 17.583144 , Miejsce sprzedaży: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 1, Gniezno