Rozpoczęliśmy nowy miesiąc i najwyższa pora na jakąś fajną znaczkową premierę.  

Tym razem za pośrednictwem znaczków chcemy Was zaprosić w okolice Płocka do dwóch miejscowości: Dobrzyków i Troszyn Polski. To właśnie tutaj znajdują się dwie piękne drewniane świątynie, które doczekały się swoich wizerunków na znaczku turystycznym.

Prezentowane powyżej znaczki zostały przygotowane z myślą o pierwszym w Polsce rajdzie rowerowym szlakiem znaczków turystycznych, który planowany jest na 22 maja 2021 roku. Ów rajd to pomysł Stowarzyszenia - Miejski Uczniowski Klub Sportowy Tandem Gąbin, którego jednym z działań statutowych jest promocja i popularyzacja krajoznawcza Gąbina i okolic. Klub istnieje 6 lat i co roku organizuje cykliczne rajdy rowerowe "Powitanie wiosny" oraz "Rajd sąsiadów", skupiając zarówno starszych jak i młodszych miłośników turystyki rowerowej. Zresztą zachęcamy wszystkich do zapoznania się z działalnością MUKS Tandem Gąbin, choćby poprzez wizytę na profilu FB klubu (link 7 wyrazów wcześniej). O szczegółach planowanego rajdu z pewnością napiszemy w późniejszym terminie, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisami najnowszych znaczków.

KOŚCIÓŁ ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW STRÓŻÓW W TROSZYNIE POLSKIM No. 1057

KOŚCIÓŁ NARODZENIA NMP W DOBRZYKOWIE No. 1058

Tak jak napisaliśmy wcześniej, znaczki zostały przygotowane z myślą o majowym rajdzie, ale w sprzedaży dostępne będą w ciągu najbliższych 2-3 dni. Powyższe znaczki powstały dzięki zaangażowaniu dwójki lokalnych turystów: Macieja i Wiesława, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy za działalność promującą znaczki i doprowadzenie do ich powstania. Wszystkich znaczkomaniaków zachęcamy do wędrówek znaczkowym szlakiem, a jeśli już dotrzecie do Dobrzykowa i Troszyna Polskiego, to koniecznie się tym pochwalcie na naszym profilu FB lub wysyłając materiały do admina, który w Waszym imieniu zrelacjonuje wszystko w mediach społecznościowych.