Dzień dziecka to doskonała okazja na przedpremierowy pokaz znaczków, które do obiegu wejdą już w najbliższą sobotę. Powstały one specjalnie z myślą o Rajdzie Tropem Znaczka Turystycznego, organizowanym przez Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Uczestnicy rajdu kolejny raz będą mogli poznać ciekawe zakątki powiatu międzychodzkiego, a nawet części powiatu nowotomyskiego. Znaczkowa niespodzianka tym razem czekać będzie w Kwilczu.

Prezentujemy zatem najnowsze znaczki turystyczne, które przedstawiają:

KOŚCIÓŁ ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W KWILCZU No. 1144

ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY W KWILCZU No. 1145

O miejscach przedstawionych na znaczkach przeczytacie klikając w powyższe linki prowadzące do podstron poświęconych tym znaczkom. Historia obu obiektów jest bardzo bogata, dlatego w opisie na stronie jest to tylko skrót. Pracujemy jednak nad Audiobedekerem, w którym na pewno znajdzie się więcej faktów i ciekawostek i jak zwykle dostępny on będzie wraz ze znaczkami. 

A już teraz korzystając z okazji zapraszamy do Kwilcza i do zwiedzania przedstawionych na znaczkach obiektów. Gorąco też zachęcamy do udziału w Rajdzie Tropem Znaczka Turystycznego, bo z tego co wiemy, są jeszcze wolne miejsca. W sprzedaży znaczki pojawią się 4 czerwca. Pamiętajcie jednak aby przed wizytą skontaktować się z właścicielem pałacu, który pozwoli Wam go obejrzeć i sprzeda oba znaczki. Nie zapomnijcie o zdjęciach i relacjach z wycieczki w mediach społecznościowych oraz o wpisaniu komentarza na podstronie znaczka. Wszystko to sprawi nam wielką radość i na pewno przyczyni się do powstania kolejnych znaczków turystycznych w regionie. Zapraszamy do zwiedzania.