Pogoda zachęca do zwiedzania, a zatem i my w pewien sposób podpowiemy Wam jakie miejsca odwiedzić w najbliższym czasie. Celowo napisaliśmy miejsca, bowiem dzisiejszy znaczek dotyczy wielu miejsc, które możecie zwiedzić w Złotym Stoku w ramach przejażdżki i wędrówki Miejską Trasą Turystyczną.

Charakterystyka samej trasy znajduje się poniżej. My zaś podpowiemy, że wybierając tę opcję zwiedzania traficie właściwie w każde miejsce w Złotym Stoku, w tym w te posiadające własne znaczki turystyczne, a w dodatku przewodnik opowie Wam o każdym z nich i pokaże to, czego zwiedzając miasto samemu na pewno nie zobaczycie.

Jeśli zaś chodzi o prezentowany znaczek to przekazaliśmy go już do sprzedaży i jest dostępny w Informacji Turystycznej. Zapraszamy do zwiedzania.

MIEJSKA TRASA TURYSTYCZNA - ZŁOTY STOK  No. 989

Miejska Trasa Turystyczna Złoty Stok to ekscytująca podróż w czasie do miejsc, które tworzyły historię Złotego Stoku i regionu. Złoty Stok jest miastem z bardzo bogatą historią górniczo - hutniczą. Wokół terenów bogatych w złoto szybko zaczęła tworzyć się osada. Zwiedzając Miejską Trasę Turystyczną turysta poznaje historię urokliwego górniczego miasteczka, którego układ architektoniczny jest niezmienny od XVI wieku. Można zobaczyć budynek dawnej mennicy książęcej i przepiękne zabytki natury sakralnej. Turysta może doznać chwili zadumy na jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce, na którym znajduje się monumentalny grobowiec - Mauzoleum rodziny Guttler. Zabytkowe kamienice i kręte uliczki skrywają niejedną tajemnicę. A wszystko to można zwiedzić z przewodnikiem ekologicznym automobilem, repliką Forda Buicka z początku XX wieku. Retro City Tour zaprasza do Złotego Stoku.