W dobie pandemii wszystko się zmieniło i czasem trzeba było długo czekać, aby ponownie móc zwiedzać kraj. Na szczeście dochodzi też do sytuacji, w której powstają nowe atrakcje turystyczne i już mieliśmy z czymś takim do czynienia w tym sezonie. Okazuje się jednak, że to nie koniec i wkrótce na turystycznej mapie Polski, a właściwie Poznania pojawi się nowy obiekt czyli Centrum Szyfrów Enigma, w którym do zdobycia będzie prezentowany obok znaczek turystyczny.

Nowy obiekt będzie miejscem, w którym poznacie historię złamania szyfrów Enigmy, ale także sposoby utajniania danych. Jesteśmy przekonani, że nie będziecie się nudzić podczas zwiedzania.

Centrum Szyfrów Enigma dla turystów otworzy swe podwoje 25 września i od tego dnia będziecie mogli zdobywać prezentowany dziś znaczek. Nie zapomnijcie zrelacjonować nam pobytu w tym miejscu, bo zapewne już teraz czeka na to wielu turystów. A jeśli już teraz chcecie zapoznać się z ofertą Centrum, to koniecznie kliknijcie w poniższy link i odnajdźcie linki do odpowiednich stron, gdzie znajdziecie wiele przydatnych i ciekawych informacji. 

CENTRUM SZYFRÓW ENIGMA W POZNANIU No. 1096

Centrum Szyfrów Enigma opowiada prawdziwą historię złamania szyfru Enigmy i pokazuje Polaków stojących za tym sukcesem. Ekspozycja pokazuje istotę Enigmy – sztukę szyfrowania i kodowania oraz doskonałą współpracę genialnych polskich matematyków. Podkreśla potęgę umysłu, znaczenie odwagi i moc pracy zespołowej, czego najlepszym przykładem jest współpraca Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego. Odwiedzający Centrum szyfrów Enigma mogą wziąć udział w kursie szyfrowania i odczytywania zakodowanych wiadomości. Poznają najciekawsze metody utajniania informacji stosowane od starożytności aż po czasy współczesne. Zmierzą się z łamigłówkami, zagadkami i szyframi. Przestrzeń CSE, znajdująca się w dawnym Collegium Martineum z przełomu lat 40 i 50 XX wieku, została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodzin z dziećmi oraz seniorów i seniorek. Ekspozycję zwiedza się z audioprzewodnikiem (są dostępne w różnych wersjach językowych, z audiodeskrypcją, w tekście łatwym do zrozumienia oraz polskim języku migowym).