Rzutem na taśmę mamy dla Was kolejną znaczkową nowość z województwa zachodniopomorskiego. Dzisiaj przenosimy się do Międzyzdrojów, miasta, które zapewne wielu z Was miało już okazję poznać, zdobywając znaczek Wolińskiego Parku Narodowego. Tym razem przedstawiamy Wam Dom Turysty PTTK, o którym przeczytacie poniżej, a jeśli będziecie w Międzyzdrojach to prędzej czy później do tego miejsca traficie.

Prezentowany dzisiaj znaczek już znajduje się w sprzedaży, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do zwiedzania Międzyzdrojów, odwiedzania Domu Turysty i zwiedzania okolic, które oferują wiele atrakcji turystycznych. Czekamy też na Wasze relacje z terenu, od których także zależy dalszy rozwój idei, także w tej części Polski.

DOM TURYSTY W MIĘDZYZDROJACH - ODDZIAŁ PTTK  No. 910

W samym centrum Międzyzdrojów, nieopodal Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego i w odległości ok. 500 metrów od molo, mieści się siedziba Oddziału PTTK w Międzyzdrojach. Dwukondygnacyjny budynek, z wieżyczką od strony zachodniej i dwoma tarasami widokowymi, znajduje się u zbiegu ulic Niepodległości i Kolejowej. Obiekt ten, położony w centrum bogatych w turystyczne atrakcje Międzyzdrojów, znany jest szerokiemu gronu turystów, którzy na miejscu mogą zasięgnąć nie tylko informacji o ciekawych obiektach, ale również zaopatrzyć się w mapy i przewodniki oraz lokalne pamiątki. Oddział PTTK w Międzyzdrojach to organizacja powstała w 1948 roku. Zajmuje się szeroko pojętą turystyką promując miejscowe walory turystyczne, krzewiąc zamiłowania krajoznawcze oraz organizując imprezy o charakterze turystycznym: wycieczki, rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe itp. formy aktywności. Dom Turysty PTTK przedstawiony na znaczku oferuje ponadto 50 miejsc noclegowych z wyżywieniem oraz możliwość wypożyczenia rowerów.