Dzisiaj mamy dla Was znaczek w północnej części kraju, w rejonie, który na pewno Was zainteresuje. Zresztą zwiedzając tę część kraju swoją wędrówkę warto rozpocząć właśnie w miejscu, które promuje znaczek.

Zapraszamy zatem do Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Opis tej atrakcji turystycznej zamieściliśmy poniżej, a na podstronie poświęconej temu miejscu znajdziecie ponadto odnośniki do muzealnej strony i profilu w serwisie facebook, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje.

Od dziś znaczek w Kartuzach jest dostępny w sprzedaży, więc jeśli tylko macie ochotę to możecie zwiedzać muzeum i okolice. Liczymy na to, że podzielicie się z nami wrażeniami z wyprawy, a my chętnie takie relacje opublikujemy w naszych mediach społecznościowych.

MUZEUM KASZUBSKIE W KARTUZACH  No. 922

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, które oczarowuje swoją bogatą historią oraz prezentacją dziedzictwa kulturowego Kaszub. Początki muzeum sięgają lat ’20 XX w., w tym czasie Franciszek Treder za namową Aleksandra Majkowskiego zajął się kolekcjonowaniem artefaktów z terenu Kaszub. Przerwaną przez wydarzenia II wojny światowej tradycje muzealnictwa przywrócono w 1945 r. Zbiory Muzeum prezentowane są w ośmiu wystawowych salach budynku głównego (rybołówstwo, rolnictwo, gospodarstwo domowe, ceramika kaszubska, haft kaszubski, posag panny młodej, izba kaszubska, sala historyczna). Muzeum posiada unikatową kolekcję obrazów malowanych na szkle i lustrze oraz kolekcję XVIII i XIX wiecznych czepców kaszubskich (złotogłowia). Poza udostępnianiem ekspozycji stałej, Muzeum Kaszubskie jest koordynatorem wielu cennych inicjatyw. Każdego roku w lipcu, na terenie muzeum, odbywa się Festiwal Nalewki Kaszubskiej.