VII Spotkanie Kolekcjonerów ZTPo wczorajszej turystycznej części spotkania dziś pora na część główną, z wystąpieniami zaproszonych gości. Tradycyjnie ten fragment spotkania rozpoczęliśmy od podsumowania tego co wydarzyło się przez miniony rok. Była też mowa o planach i tradycyjne upominki dla wszystkich zebranych znaczkomaniaków.

Jednym z upominków jest ten właśnie znaczek okolicznościowy, ktory jak mówią kolekcjonerzy "zdobyty podczas spotkania smakuje i cieszy bardziej". To już siódmy znaczek poświęcony naszym corocznym spotkaniom. Tworzy on piękną serię, pokazując miejsca, w których dane nam było się spotykać. 

ZO - VII SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW - WIELKOPOLSKA 

Ogólnopolskie Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to coroczna impreza skupiająca turystów i kolekcjonerów drewnianych krążków z całej Polski. To czas na wspólne zwiedzanie wybranego regionu, ale też chwila na wymianę turystycznych doświadczeń, zawarcie nowych, ciekawych znajomości i chwilę odpoczynku od codzienności. Od 2012 roku spotykamy się zawsze w październiku, za każdym razem w innym miejscu Polski. Nasze spotkania mają charakter imprezy turystycznej, w której piątek przeznaczony jest na zwiedzanie. Sobota to zawsze dzień głównych obrad, podczas których głos zabierają zaproszeni goście. Dzień ten kończy się wspolnym biesiadowaniem i rozmowami kolekcjonerów, które często kończą się w późnych godzinach nocnych. Każde spotkanie jest inne, każde skupia inną grupę kolekcjonerów, ale zawsze towarzyszą mu stałe elementy, a jednym z nich jest właśnie znaczek okolicznościowy wydany specjalnie na tę okazję.