Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od świąt i końca roku, ale jak to zwykle mawiamy nie jest to czas, aby się położyć i czekać z założonymi rękami. My tradycyjnie proponujemy zwiedzanie, tym bardziej, że do grona znaczkowych miejsc turystycznych dołączył właśnie kolejny, niezwykle interesujący obiekt. 

Oczywiście to jedynie zaproszenie do zwiedzania Henrykowa, ale i Ziębic, bowiem to w tym mieście zakupicie znaczek w CITiK w Ziębicach w dni powszednie, w godz. 8:30-15:30. Osoby zainteresowane zakupem proszone są o zadzwonienie dzwonkiem znajdującym się przy wejściu i poczekanie. Pracownik CITIK-u dokona sprzedaży bez konieczności wchodzenia do centrum. Preferowane są płatności bezgotówkowe.

W Henrykowie natomiast, oprócz samego klasztoru do zwiedzania jest obszerny park i wiele innych turystycznych ciekawostek. To Wam zostawiamy podjęcie decyzji o tym kiedy odwiedzić to miejsce. Pamiętajcie jednak, że znaczek już na Was czeka.

OPACTWO CYSTERSÓW W HENRYKOWIE  No. 1049

Założone w XIII w. Opactwo w Henrykowie, znane jako miejsce spisania „Księgi henrykowskiej”, w której 750 lat temu zapisano pierwsze zdanie w języku polskim. Na pocysterski kompleks klasztorny składa się kościół Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela, w którym możemy podziwiać słynne "stalle henrykowskie", barokowy klasztor z XVII w., tarasowy ogród włoski z XIX wieku i XVIII-wieczny ogród opacki, w którego centrum stoi dawny pawilon letni opatów, a z boku dawna oranżeria. Zachował się również fragment XVII-wiecznego muru obronnego z barokowymi bramami: Dolną i Górną. Na wschód od klasztoru rozciąga się wspaniały park krajobrazowy w Henrykowie z licznymi pomnikami przyrody. Całość stanowi piękny, fascynujący kompleks architektoniczno - przyrodniczy, w którym można spędzić cały dzień, odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć.