Wiemy, że niedziela, kwarantanna i w ogóle nic się nie chce, ale mimo wszystko mamy kolejny komunikat o znaczku, który już kilka dni temu dotarł na miejsce i teraz tylko czeka na to aż wszystko powróci do normy.

Pamiętajcie jednak, że w związku z panującą epidemią większość miejsc turystycznych zostało zamkniętych dla zwiedzających. Wszystkie znaczki jakie ukazały się w ostatnich dniach, dostępne będą dopiero po ponownym udostępnieniu tych miejsc zwiedzającym. W międzyczasie zachęcamy do odwiedzania stron internetowych muzeów lub ich profili w mediach społecznościowych. Część placówek udostępnia możliwość oglądania zbiorów online, a na stronach można znaleźć wiele interesujących treści, które normalnie jakoś nam umykają. To czas, aby w ciszy i spokoju poznać interesujące nas obiekty. Warto właśnie w ten sposób ten czas spędzić.

MUZEUM ŁOWIECTWA I JEŹDZIECTWA W WARSZAWIE  No. 939

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa powstało w 1983 roku, działa na terenie Łazienek Królewskich w tzw. Koszarach Kantonistów, zbudowanych w latach 1826–1828, oraz w pochodzących z lat 1825–1826 Stajniach Kubickiego. Od 1 stycznia 2018 roku jest odziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zajmuje się popularyzacją wiedzy związanej z narodową tradycją łowiectwa i jeździectwa, hodowlą koni na ziemiach polskich, a także tematyką przyrodniczą. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 10 tysięcy eksponatów, w tym wiele dzieł sztuki takich jak obrazy, grafiki, rzeźby oraz publikacje czy fotografie związane z tematyką muzeum. Sporą kolekcję tworzą zbiory przyrodnicze, gdzie zobaczyć można zwierzęta leśne, ptaki oraz trofea egzotyczne umieszczone na wystawach stałych.