Znaczkowa ekspansja trwa, a kto w to nie wierzy niechaj uważnie popatrzy na mapę. Dzisiaj wraz ze Znaczkiem Turystycznym No. 499, a także dzięki jednemu z naszych najbardziej aktywnych kolekcjonerów, zawędrowaliśmy do Mikołajek i tym samym wypełniliśmy kolejną "białą plamę" na znaczkowej mapie Polski. Kościół widniejący na znaczku jest rzecz jasna młodym kościołem, ale nie o to tu chodzi, bo główną atrakcją jest tutaj świątynia jako miejsce kultu św. Mikołaja i udostępniona turystom wieża widokowa. Za powstanie znaczka dziękujemy także księdzu Proboszczowi i  zapraszamy do Mikołajek gdzie znaczek dostępny będzie od 1 maja.

MIKOŁAJKI - MIEJSCE KULTU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA  No. 499

499 Mikołajki położone są na terenie jeziorzystym,między dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim. Po sekularyzacji Prus krzyżackich katolicka ludność Mikołajek, zgodnie z zasadą, czyja władza tego religia, przymuszona została do przejścia na protestantyzm. Po II wojnie światowej ludność protestancka zaczęła wyjeżdżać do Niemiec, a na to miejsce zaczęła przyjeżdżać ludność z terenów Polski, Białorusi i Litwy. W związku z tą sytuacją nastąpiła konieczność budowy kościoła katolickiego, którą rozpoczęto 13 maja 1998 roku, kiedy Proboszczem parafii został ks. Andrzej Bryg. Poświęcenie kościoła nastąpiło w październiku 2008 roku. Od kilku lat, zawsze w czasie wakacyjnym, można korzystać z wieży widokowej przy kościele św. Mikołaja w Mikołajkach. Rozciąga się z wieży piękny widok na panoramę okolicznych jezior oraz na panoramę Mikołajek i okolic.

GPS: 53.801218 , 21.576547 ,   Miejsce sprzedaży:Parafia św. Mikołaja w Mikołajkach; ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1; nr. kontaktowy: 602-123-277 ks. Andrzej Bryg - proboszcz