Dzisiaj przedstawiamy znaczek okolicznościowy, który wkrótce pojawi się w Stargardzie. Znaczek powstał z inicjatywy tamtejszych działaczy PTTK w ramach organizowanego rajdu.

O szczegółach rzecz jasna dowiecie się z poniższego tekstu, w którym wyjaśniono ideę stargardzkich rajdów. Dowiecie się również, że to w pewnym sensie taki rajd z niespodzianką. A jaką? Zapewne przekonacie się o tym biorąc udział w rajdzie do czego w tym miejscu serdecznie zachęcamy. 

Natomiast prezentowany dzisiaj znaczek w sprzedaży dostępny będzie podczas wspomnianego rajdu oraz od 19 lutego, w każdą środę (w godz. 17-19) w biurze Oddziału PTTK w Stargardzie.  

ZO - X RAJD "STARGARD TAJEMNICZY"

Stargard – Nasza Mała Ojczyzna, Klejnot Pomorza, miasto na europejskim szlaku gotyku ceglanego. Wszyscy widzą przepiękne kościoły, ciąg murów obronnych, wyniosłe baszty, kamieniczki. Jednak często zapomina się, że za piękną architekturą stoją zwyczajni i niezwyczajni ludzie. Dziesięć lat temu powstała inicjatywa pokazania naszego miasta z innej perspektywy. Stargard Tajemniczy to rajd, który ma zawsze swój „podtytuł”. Uczestnicy wiedzą, jaki jest temat rajdu, ale zupełnie nie spodziewają się tego, co spotka ich na trasie. Były więc już rajdy poświęcone m.in. aptekarstwu, kościołom i wyznaniom, garnizonowi wojskowemu, prekursorom turystyki i krajoznawstwa. Teraz czas na Stargard bliski naszej współczesności. Podczas tego rajdu chcemy pokazać rozwój naszego miasta w ciągu ostatniego stulecia: jego architekturę, zagospodarowanie przestrzenne, omówić wprowadzanie nowoczesnych technologii (wszak to w Stargardzie powstała papa bitumiczna i lekarstwo na cholerę czyli krople Mampego), opowiedzieć o ludziach tworzących miasto w XIX i XX w. Czas odkryć Stargard taki „za rogiem”.