619Przygotowania do VI Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów ZT trwają, a w ich ramach m.in. mamy dla Was dzisiejszą znaczkową premierę. 

Miejsce, które dzisiaj przedstawiamy położone jest co prawda w lini prostej 50 kilometrów od miejsca spotkania, ale jego uczestnicy na pewno zechcą zobaczyć zabytkowy Dom Zdrojowy i bardzo malowniczy o tej porze roku park.

Sam znaczek do sprzedaży trafi już jutro czyli 19 września, natomiast jego oficjalna inauguracja będzie miała miejsce 30 września podczas Jastrzębskiej Rowerowej Gry Miejskiej, o której nieco więcej na łamach naszego profilu FB napiszemy jutro.

DOM ZDROJOWY W JASTRZĘBIU - ZDROJU  No. 619

Dom Zdrojowy w Jastrzębiu-Zdroju został wybudowany w 1862 roku. Obiekt ten wzniesiony został przez Feliksa von Königsdorffa w stylu szwajcarskim w oparciu o konstrukcję szkieletową. We wnętrzu mieściły się dawniej kabiny kuracyjne, a także kawiarnia z salą taneczną i kasyno. W Domu Zdrojowym można też było napić się solanki leczniczej. W 1994 roku uzdrowisko zakończyło w tym miejscu swoją działalność, a obiekt przekazano Miejskiemu Ośrodkowi Kultury. W roku 1998 budynek poddano gruntownej modernizacji. Odtworzono m.in. ganek frontowy i charakterystyczną elewację. Obecnie w miejscu tym mieści się kawiarnia oraz Miejski Ośrodek Kultury skupiający wokół siebie liczne kluby i stowarzyszenia, organizujący różnorodne imprezy kulturalne, festiwale, prelekcje czy warsztaty. Budynek znajduje się niemal w centrum malowniczego Parku Zdrojowym o powierzchni blisko 18 hektarów, w którym znaleźć można wiele interesujących gatunków roślin.