W swoich relacjach piszecie, że wakacje z króką choćby wizytą na Dolnym Śląsku to już tradycja, dlatego abyście mieli co zdobywać w tym roku publikujemy kolejną znaczkową nowość, dzięki której tym razem będziecie mieli okazję jeszcze lepiej poznać Bolesławiec.

A że w ostatnich miesiącach także w bliższej i dalszej okolicy powstało kilka znaczków, to z pewnością odwiedzając ten region kraju, nie wrócicie do domu z pustymi rękoma.

Prezentowany dziś znaczek dostępny będzie w sprzedaży od 1 lipca br. w miejscach wyszczególnionych na podstronie z opisem znaczka (link poniżej).

TERMY SOLANKOWE BOLESŁAWIEC  No. 971

Termy Solankowe Bolesławiec to usytuowany na plantach kompleks zabudowań złożony z budynku dawnej łaźni miejskiej w stylistyce włoskiego neorenesansu i formach nawiązujących do architektury uzdrowiskowej (z 1895 r., rozbudowanej w latach 30. XX w.) oraz przylegającego do niej modernistycznego budynku pływalni (z lat 1914-15), jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych przełomu XIX i XX wieku w Bolesławcu. W obręb jej elewacji frontowej włączona jest kamienna, półokrągła baszta średniowiecznych murów miejskich. W latach 2013-2015 Gmina Miejska Bolesławiec przeprowadziła kompleksową rewitalizację kompleksu, przekształcając go w nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, zachowując w dużej mierze pierwotny wystrój m.in. hali basenu: ceramiczne, glazurowe okładziny ścian; dwie plakiety z przedstawieniem konika morskiego i kormorana; piaskowcowe, figuralne płaskorzeźby autorstwa Jenny von Bary-Doussin oraz dopełniająca je tablica inskrypcyjna.