O znaczku z Hajnówki, który został zaplanowany do wydania, informowaliśmy w jednym z „Przeglądów Znaczkowych”. Nadeszły wakacje i w związku z tym dostajemy coraz to więcej pytań na jego temat. Jednak już nie musicie pytać, albowiem znaczek właśnie pojawia się w obiegu i już od dzisiaj będziecie mogli zdobyć go, zwiedzając Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

To kolejne miejsce tworzone przez ludzi z pasją, dlatego jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni, odwiedzając to muzeum. A że mamy sygnały, iż już w okolicach przebywają turyści, to liczymy na pierwsze relacje z Hajnówki. Zwiedzajcie i koniecznie podzielcie się z nami wrażeniami.

MUZEUM I OŚRODEK KULTURY BIAŁORUSKIEJ W HAJNÓWCE  No. 1083

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce to organizacja pozarządowa, zajmująca się zachowywaniem dziedzictwa kulturowego białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce, oraz kreowaniem współczesnej kultury i sztuki Białorusinów. Muzeum to obiekt zbudowany staraniem białoruskiej społeczności Podlasia i całej Polski, państwa Białoruś jak również dzięki pomocy diaspor białoruskich z całego świata od Włoch i Anglii po Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię czy Izrael. Dziś służy nie tylko Białorusinom, pokazuje skrawek białoruskiego świata. Muzeum to 3 stałe, etnograficzne ekspozycje związane z kulturą materialną Białorusinów. Na wystawach ukazanych jest kilkaset eksponatów z przełomu XIX i XX w. Muzeum to również wystawy czasowe związane z malarstwem, rzeźbą, fotografią, historią, oscylujące wokół białoruskiej kultury i sztuki.