Sierpień rozpoczynamy premierą kolejnego znaczka z województwa lubuskiego. Dziś wracamy do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie obok już istniejących znaczków pojawił się ten przedstawiający Stadion Żużlowy im. Edwarda Jancarza. Stadion użytkowany przez Klub Sportowy Stal Gorzów wbrew pozorom jest niezwykle interesującym miejscem o czym z pewnością dowiecie się odsłuchując nagrania jakie do tego znaczka przygotowujemy. Niemniej jednak już teraz zapraszamy Was do poznania historii tego obiektu, jak również wspomnianego klubu sportowego i patrona stadionu.

Znaczek jest już dostępny w sprzedaży w klubowym sklepiku znajdującym się przy stadionie. Jeśli poprosicie pracującą tam panią o możliwość zwiedzenia stadionu to z pewnością wskaże Wam odpowiednie przejście byście mogli dostać się do serca stadionu, mijając m.in. park maszyn. 

Jak zwykle zachęcamy do odwiedzania zaprezentowanego na krążku obiektu, być może traficie tam również podczas meczu. Zróbcie fotki, prześlijcie nam relację z wycieczki i cieszcie się kolejnym znaczkiem.

STADION ŻUŻLOWY W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM No. 1092

Stadion w Gorzowie Wielkopolskim powstał na terenie byłego wysypiska śmieci. Prace przy budowie prowadzone były w ramach czynu społecznego, a otwarcie stadionu nastąpiło w lipcu 1951 roku.  Pierwszymi zawodami przeprowadzonymi na obiekcie był turniej o „Stalowy But”. Początkowo tor miał długość 395 m. W latach 1957-1964 wybudowano m.in. garaż klubowy z wieloma urządzeniami, bandę w stylu angielskim i ogrodzenie oraz skrócono tor do 352 m. Kolejne prace modernizacyjne prowadzono cyklicznie od 1981 do 2011 roku. Ostatecznie pojemność stadionu wyniosła ok. 15 tys. miejsc. Od roku 1997 gorzowski stadion nosi imię Edwarda Jancarza, ikony gorzowskiego żużla, który w rozgrywkach rangi mistrzostw świata zdobywał medale we wszystkich kategoriach. Mnogość zdobytych medali i tytułów jest tak duża, że nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Przez całą karierę związany był z macierzystym klubem - Stal Gorzów, który jest jednym z najbardziej utytułowanych żużlowych klubów w Polsce.