467Pora na rozpoczęcie kolejnego tygodnia ze Znaczkami Turystycznymi. Dziś na rozgrzewkę mamy dla Was kolejny znaczek prezentujący trójstyk granic i tym razem jest to trójstyk na Krzemieńcu.

Prezentowany dzisiaj znaczek w sprzedaży dostępny będzie od przyszłego tygodnia tj. 9-10 października, natomiast miejscem jego sprzedaży będzie Bacówka Jaworzec.

TRÓJSTYK GRANIC, POLSKA - UKRAINA - SŁOWACJA  No. 467

Trójstyk granic Polski, Ukrainy i Słowacji znajduje się na zboczu Krzemieńca, w jego najdalej na zachód wysuniętej szczytowej części. Punkt zbiegu granic znajduje się na wysokości 1208 m. n.p.m. i jest oznaczony granitowym, trójramiennym obeliskiem z godłami Polski, Słowacji i Ukrainy oraz z napisami w trzech językach. Tutaj znajduje się najbardziej wysunięty na wschód punkt Słowacji. Ponadto oprócz granic państw, trójstyk łączy także trzy chronione terytoria: Bieszczadzki Park Narodowy, słowacki Park Narodowy „Połoniny” i ukraiński Użański Park Narodowy, tworząc Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”. To jednak nie koniec symbolicznego znaczenia miejsca, ponieważ poza wyżej wymienionymi, miejsce to stanowi także wschodnią granicę Unii Europejskiej oraz NATO. Wszystko to sprawia, że miejsce to corocznie jest bardzo chętnie odwiedzane przez liczne grono turystów..