To nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w ten szczególny dzień. Premier ciąg dalszy i tym razem znaczek, który zdobyć będziecie mogli aż w trzech lokalizacjach: w Nowej Soli, Głogowie i Cigacicach. W tych miejscowościach znaczek zdobędziecie jednak tylko na pokładzie statku Laguna, którym będziecie mogli przepłynąć Doliną Środkowej Odry i poznać te rejony z zupełnie innej perspektywy.

O statku możecie sobie przeczytać w poniższym opisie, my zaś zachęcamy dodatkowo do wizyty na stronie Informacji Turystycznej w Nowej Soli, gdzie znajdziecie więcej danych o statku i rejsach po Odrze. Wszelkie niezbędne linki znajdziecie na podstronie najnowszego znaczka (link w tytule znaczka poniżej).

Znaczek pędzi w tej chwili do miejsca swojego przeznaczenia, ale w sprzedaży pojawi się dopiero na początku kwietnia, albowiem 1 kwietnia rozpoczyna się sezon rejsowy Laguny, który trwać będzie do 30 października. Będziecie więc mieli mnóstwo czasu na rejs i zdobycie prezentowanego znaczka. 

REJSY PO ODRZE - STATEK LAGUNA No. 1124

Statek pasażerski Laguna pływa w rejonie malowniczej Doliny Środkowej Odry. Środkowe Nadodrze stanowią bogate przyrodniczo tereny Natura 2000, co pozwala turystom, korzystającym z rejsów podziwiać i poznać niespopularyzowane dotąd walory tego obszaru. Port macierzysty Laguny leży na 430 km Odry i jest nim położona w południowej części woj. lubuskiego Nowa Sól – miasto, którego historia i rozwój nierozerwalnie związane są z rzeką Odrą. Na trasie odrzańskiego wycieczkowca znajdują się jeszcze inne miejsca o bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym jak port w Głogowie i Cigacicach. Statek Laguna może pomieścić ponad 90 pasażerów. Jednostka posiada 2 pokłady: górny - otwarty, słoneczny oraz dolny - zadaszony, z panoramicznymi oknami. Na statku znajduje się mały bar pokładowy wraz z punktem sprzedaży pamiątek oraz zaplecze sanitarne. Jednostka jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz do transportu rowerów.