To już jeden z ostatnich newsów, jakie przygotowaliśmy dla Was w tym roku. Dziś chcielibyśmy zaprezentować najnowszy znaczek turystyczny, który można traktować zarówno jako ostatni w tym roku, jak i pierwszy w nadchodzącym roku 2022.

Możliwe, że powyższe zdanie jest troszkę skomplikowane, ale już wyjaśniamy, w czym rzecz. Otóż Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Słońsku dopiero zostanie oddany dla ruchu turystycznego. Planuje się, że nastąpi to w styczniu 2022 roku i już teraz powstał znaczek, który tylko czeka na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik i przecięcie wstęgi. Gdy tylko Ośrodek Muzealno-Edukacyjny w Słońsku zostanie otwarty, niezwłocznie Was o tym poinformujemy, podając termin wprowadzenia znaczka do obiegu.  

Natomiast już dzisiaj możecie zacząć planować swoje turystyczne wypady tak, by uwzględnić Słońsk na turystycznej trasie. A gdy już tu będziecie, koniecznie zarezerwujcie czas na zwiedzanie Parku Narodowego Ujście Warty, który o każdej porze roku jest inny i zaskakuje swoją różnorodnością. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisem nowego znaczkowego miejsca, a jeśli bardzo interesuje Was sam ośrodek, to koniecznie odwiedzajcie strony PN Ujście Warty, gdzie znajduje się specjalna zakładka prezentująca muzealne aktualności. 

OŚRODEK MUZEALNO-EDUKACYJNY W SŁOŃSKU No. 1120

Ośrodek Muzealno-Edukacyjny Parku Narodowego „Ujście Warty” zlokalizowany jest w Słońsku, przy drodze nr 22. Pełni on funkcję centrum edukacji, w którym przyrodnicze ciekawostki o Parku przeplatają się z historią Błot Warciańskich. Nowoczesna, multimedialna wystawa odkryje przed zwiedzającymi tajemnice ptasiego życia oraz niedostępne na co dzień miejsca w Parku. Interaktywne gry, niesamowite projekcje i kolorowe animacje przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym. Dla pasjonata ptaków ciekawym doświadczeniem będzie zmierzenie się z liczeniem gęsi w jednej z muzealnych aplikacji. Okazuje się, że przy ograniczonym czasie nie jest to wcale takie proste… Obowiązkowym punktem zwiedzania jest rejs łodzią po obszarach ochrony ścisłej Parku Narodowego „Ujście Warty”. Z pewnością dużo emocji wzbudzi wirtualny lot balonem oraz obserwacja krajowych gatunków ryb w okazałym akwarium. Ośrodek Muzealno-Edukacyjny jest dobrym miejscem na rozpoczęcie wędrówki po Parku. Aplikacje na wystawie pomogą zaplanować wycieczkę oraz odkryją interesujące miejsca w najbliższej okolicy.

UWAGA! Znaczek dostępny będzie w sprzedaży w chwili otwarcia Ośrodka Edukacyjno-Przyrodniczego w Słońsku na początku 2022 r. O dostępności znaczka i terminie otwarcia tej placówki poinformujemy w oddzielnym komunikacie.