Tym razem ponownie Dolny Śląsk i dla urozmaicenia Świdnica. A żeby było jeszcze barwniej to dzisiejsza premiera dotyczy dwóch znaczków - okolicznościowego, a także turystycznego (zwanego numerycznym). 

I już zapewne zerkacie na grafiki, przecieracie oczy, ale wytrzymajcie jeszcze chwilę i przeczytajcie to co mamy Wam do przekazania. 

Jeśli chodzi o znaczek okolicznościowy to jest on poświęcony świdnickiej astronom Marii Kunic, której skróconą sylwetkę przedstawiliśmy na podstronie znaczka.

ZO - 1610 - 2020 ŚWIDNICKA ASTRONOM - MARIA KUNIC

Znaczek turystyczny to natomiast zaproszenie do kolejnego turystycznego miejsca. I nie jest nim wychodek, a bardzo oryginalna i jedyna w swoim rodzaju rzeźba. Powiedzcie tak szczerze, wiedzieliście o takiej atrakcji Świdnicy? Jeśli nie, to przy okazji zwiedzania okolic warto odwiedzić "Bolka Myśliciela". Opis rzeźby i odrobinę informacji o jej historii znajdziecie na stronie.

ŚWIDNICA - RZEŹBA SRAJĄCEGO CHŁOPKA  No. 970

Prezentowane znaczki do obiegu trafią 25 czerwca, czyli za dosłownie 3 dni. Podpowiemy jeszcze, że o ile znaczek numeryczny nie odbiega niczym od większości o tyle znaczek okolicznościowy jest znaczkiem dwustronnym, co wiąże się również z jego wyższą ceną, ale o tym już chyba doskonale wiecie na przykładzie wcześniejszych ZO ze Świdnicy. 

Mamy nadzieję, że ze względu na nowości raz jeszcze odwiedzicie Świdnicę i kolejne ciekawe miejsca w tym mieście. Tych z Was, którzy jeszcze nie mieli okazji zawitać w te rejony, gorąco do tego zachęcamy i liczymy na to, że wszyscy pochwalicie się tym faktem na łamach naszych mediów społecznościowych.