Kolejny tydzień przed nami i aby od razu zacząć go z przytupem, przygotowaliśmy znaczkową premierę. Tym razem wspólnie z Fundacją Trefl, chcemy Was zaprosić na północ kraju, do Gdyni, gdzie znajduje się bardzo ciekawe muzeum, o którego istnieniu zapewne nie każdy miał pojęcie, a na pewno każdy z ciekawością je zwiedzi.

Nie będziemy jednak w tym miejscu opisywali tej placówki, bo opis wraz z linkami do stron muzeum standardowo znajdziecie na końcu tego newsa. Jeśli poszperacie w sieci, znajdziecie wiele informacji o tym muzeum, a i tak najwięcej dowiecie się odwiedzając je osobiście.

Najnowszy znaczek już dociera do celu i jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, w sprzedaży pojawi się 24 października. Miejcie więc to na uwadze planując swoje znaczkowe wyprawy. Po wizycie nie zapomnijcie dokonać wpisu na podstronie znaczka i pamiętajcie, że wszelkie relacje ze zwiedzania także są przez nas mile widziane. Zapraszamy zatem do zwiedzania, a poniżej zamieszczamy obiecany opis i odnośnik do podstrony prezentowanego powyżej znaczka, gdzie znajdziecie pozostałe informacje pomocne w zwiedzaniu.

ULICA BRYDŻOWA - MUZEUM KART DO GRY W GDYNI No. 1258

Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” znajduje się w budynku dawnej szkoły w pobliżu gdyńskiego portu. Placówka  zachwyca bogactwem zbiorów, ale też odkrywa zaczarowany świat, który może zaskoczyć różnorodnością form, kolorów i przepięknych grafik. Centrum muzeum zajmuje stylizowana uliczka, prowadząca do kilku sal tematycznych, takich jak Warsztat Kartownika, Komnata Stańczyka czy Pokój Piotrusia. Prezentowane w Gdyni talie kart do gry to kolekcjonerski skarb, który warto odkryć. Zobaczyć można też rzadkie karciane akcesoria, takie jak jeden z kilku zachowanych na świecie przyrządów do rozdawania kart, a także pocztówki, obrazy, etykiety, znaczki pocztowe i przedmioty codziennego użytku – wszystkie połączone tematem kart do gry. Prześledzić można również, jak wątki karciane przenikały do literatury czy sztuki teatralnej, operowej i filmowej. Na ekspozycji znajduje się również eksponat, od którego pochodzi nazwa muzeum, a jest nim pochodząca z lat 50. ubiegłego wieku tabliczka z autentycznej Ulicy Brydżowej w Łodzi.