Rozpoczynamy pierwszy tydzień wakacji i po raz pierwszy w tym roku przy okazji znaczkowej premiery, zaprosić Was chcemy do Wielkopolski. Dziś propozycja zwiedzania Chodzieży i jest to opcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Poznajcie zatem Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych, przespacerujcie się po mieście, poznajcie jego atrakcje i legendy, a na koniec odwiedźcie Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie razem z dwoma innymi znaczkami czekać na Was będzie najnowszy krążek. Znaczek do sprzedaży ma trafić 26 czerwca, więc o tym także pamiętajcie wybierając się do Chodzieży.

A jeśli już teraz chcecie nieco bardziej poznać szlak, do którego zwiedzania Was zachęcamy, to przeczytajcie poniższy opis. Więcej danych znajdziecie w internecie no i oczywiście na miejscu w Chodzieży. Zapraszamy zatem do zwiedzania i pamiętajcie o tym, że czekamy na Wasze relacje ze znaczkowych szlaków.

SZLAK CHODZIESKICH KARZEŁKÓW PŁOMIENISTYCH No. 1298

Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych powstał w maju 2024 roku. Spacerując po malowniczych uliczkach Chodzieży, napotkać można 11 niewielkich, lecz pełnych uroku figur karzełków, które ożywiają miejską legendę pochodzącą ze zbioru „Opowieści i legendy chodzieskie” wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chodzieży. Legenda głosi, że dawno temu żyły w Chodzieży małe, pomocne istoty – karzełki. Te dobre duszki wspierały mieszkańców w codziennych trudach, zachęcając do czynienia dobra. Dziś karzełki powróciły, by ponownie towarzyszyć nam w codziennym życiu – tym razem w postaci uroczych figur. Karzełki umieszczone są w starannie wybranych miejscach miasta, tworząc wyjątkowy szlak turystyczny. Spacerując od jednej figurki do drugiej, można nie tylko podziwiać ich urok i kunszt wykonania, ale także poznać Chodzież, albowiem figury, poprzez swoją nazwę i posiadane atrybuty, nawiązują do ważnych symboli miasta.