Dziś też mamy dla Was niespodziankę w postaci znaczkowej premiery, ale tym razem kierujemy się na południe kraju, do Katowic. W tym właśnie mieście, w podziemiach Archikatedry Chrystusa Króla, znajduje się wyjątkowa wystawa, do której zwiedzania pragniemy Was zachęcić.

Znaczek już został doręczony do swojego docelowego punktu i do obiegu powinien trafić jutro czyli w środę 25 października. Jednak na wszelki wypadek przyjmijcie jeszcze jeden dzień jako margines bezpieczeństwa, gdyby pojawiły się jakieś nieoczekiwane problemy z wprowadzeniem znaczka. 

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak zachęcić Was do lektury poniższego opisu. Więcej danych znajdziecie w audiobedekerze, który przygotowujemy oraz na stronie Panteonu Górnośląskiego w Katowicach. Linki jak zwykle znajdziecie na podstronie poświęconej znaczkowi lub klikając w poniższy odnośnik. 

PANTEON GÓRNOŚLĄSKI W KATOWICACH No. 1257

Panteon Górnośląski w Katowicach to miejsce, które opowiada historię Górnego Śląska poprzez przybliżenie życia i osiągnięć najważniejszych postaci "stąd" – powstańców śląskich, ofiar totalitaryzmów, ludzi Kościoła oraz wybitnych przedstawicieli nauki, kultury i sportu. Wystawa Panteonu, zlokalizowana w podziemiach katowickiej Archikatedry Chrystusa Króla składa się z kilku przestrzeni ekspozycyjnych, w których zostały zaprezentowane sylwetki wybitnych mieszkańców Górnego Śląska. Zwiedzając Panteon Górnośląski można zapoznać się z życiorysami ponad 150 bohaterów, wśród których znajdują się m.in. kompozytor Wojciech Kilar, aktorka Aleksandra Śląska, himalaista Jerzy Kukuczka, Wojciech Korfanty polski przywódca narodowy na Górnym Śląsku, ksiądz Franciszek Blachnicki twórca ruchu Światło-Życie oraz z dziesiątkami innych fascynujących biogramów, które opowiadają historię ostatnich stu lat Górnego Śląska. To właśnie wyjątkowe osoby, a nie węgiel ani stal, są największą wartością tej ziemi.