NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2022 ROKU - WYNIKI

Wyjątkowo po kilkudniowej przerwie przeznaczonej na znaczkowe premiery, wracamy do tematu konkursu na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2022 roku". Dziś pora na ogłoszenie wyników.

Tegoroczne głosowanie rozpoczęło się 22 stycznia, a zakończyło w poniedziałek 20 lutego. Jak co roku głosowanie podzielone było na dwie tury. Nasze głosowanie to swego rodzaju zabawa dla kolekcjonerów, w ramach której w dwóch turach wybieramy najładniejsze znaczki turystyczne wydane w poprzednim roku kalendarzowym. Głosowanie dotyczy tylko znaczków turystycznych, a więc tych opatrzonych unikalnymi numerami. Ma to być zabawa, forma rozruszania turystycznych organizmów przed nastaniem kolejnego sezonu, a dla nas okazja, by zobaczyć jakie projekty graficzne najbardziej podobają się turystom i kolekcjonerom. 

W pierwszej turze, spośród wszystkich znaczków wydanych w poprzednim roku, wyłoniono 10, na które oddano najwięcej głosów. Znaczki, które w ten sposób zakwalifikowały się do głosowania, w drugiej turze zostały poddane ocenie kolekcjonerów znajdujących się na "Liście zdobywców ZK".   

Głosy oddawane na konkretne znaczki to indywidualny wybór internautów i kolekcjonerów, których gusta niejednokrotnie bardzo się różnią. Im więcej głosów, tym większe szanse na to, że wybrany znaczkiem roku krążek, będzie odzwierciedleniem gustu większości głosujących. W tym roku frekwencja w pierwszej jak i w drugiej turze nieco się poprawiła, szczególnie po rozesłaniu mailingu z przypomnieniem o trwającym konkursie. 

I kolejny raz okazało się, że na pewne osoby zawsze można liczyć, że mimo różnych zajęć znajdą chwilę, aby wytypować swoim zdaniem najładniejszy znaczek i podzielić się swoim zdaniem. Wybór jak zawsze nie był łatwy, a w tym roku wyjątkowo punkty szalały, zmieniając lidera wśród projektów. A kiedy doszliśmy do drugiej tury, wcale nie było łatwiej. Znaczki, które prowadziły w pierwszych dniach głosowania zostały gdzieś w tyle, później doszło do kolejnych przetasowań i pięć dni przed zakończeniem plebiscytu na prowadzenie wysunęły się dwa znaczki. Do ostatniej chwili rywalizacja pomiędzy dwoma czołowymi projektami była wyrównana i dopiero dwa ostatnie głosy przechyliły ostatecznie szalę zwycięstwa. Kolejny raz uniknęliśmy dogrywki, choć niewiele brakowało, aby do niej doszło.

W tym roku największą liczbę punktów i tytuł "Najładniejszego Znaczka Turystycznego 2022 roku" zdobył znaczek:

No. 1139  BRAMA FLORIAŃSKA W KRAKOWIE

znaczekroku2020final

Drugie,  równie zaszczytne miejsce, zdobył znaczek 1131 czyli "Tramwaj konny w Mrozach", a trzecie miejsce przypadło znaczkowi 1196 - Klif Orłowski w Gdyni

Wydawcom zwycięskich znaczków gratulujemy osiągnięcia tak wysokich wyników. Cieszymy się, że projekty wzbudziły zainteresowanie kolekcjonerów i mimo iż zwycięzca może być tylko jeden, to także zdobywcy dwóch niższych miejsc na podium zasługują na uwagę.

Znaczkowa konkurencja tym razem była ogromna. Dostawaliśmy informacje, że wybór jest trudny, że ładnych znaczków jest więcej niż może wejść do drugiej tury, i że pula tych znaczków powinna zostać rozszerzona. Reguły głosowania od lat są niezmienne i jesteśmy przekonani, że mimo trudności, kolejny raz wybraliście najładniejszy znaczek.

Poniżej podajemy tabelę z punktami, jakie w poszczególnych turach zdobyły znaczki z pierwszej dziesiątki.  

Nr znaczka 1123 1131 1139 1150 1157 1190 1192 1195 1196 1200
Punkty I tura 34 67 46 62 47 42 36 52 38 54
Punkty II tura 44 126 133 72 69 67 37 55 80 73

Jak co roku, zwycięzca, a w zasadzie miejsce, które wydało dany znaczek otrzyma od nas specjalny certyfikat, którym można pochwalić się przed turystami. To takie wyróżnienie, które jak pokazują poprzednie edycje plebiscytu, jest dodatkowym magnesem przyciągającym turystów, sposobem na promocję obiektu, miasta, a nawet regionu. To wreszcie podziękowanie turystów za znaczek dopracowany graficznie, przemyślany i taki, który stanie się ozdobą pewnie niejednej kolekcji.

Wszystkim osobom, które mimo licznych zajęć znalazły czas na głosowanie, serdecznie dziękujemy. Pozostałych kolekcjonerów znaczków turystycznych gorąco zachęcamy do obserwowania tegorocznych znaczkowych nowości i udział w kolejnych głosowaniach. Mamy nadzieję, że za rok zagłosujemy ponownie, zatem warto się do tego dobrze przygotować. Zachęcamy do aktywności nie tylko poprzez udział w poszczególnych edycjach głosowania, ale także poprzez promocję miejsc w mediach społecznościowych.

Zespół Znaczków Turystycznych