Nie wiemy, jak mocno śledzicie turystyczne nowości w kraju, dlatego postanowiliśmy poinformować Was o nowej atrakcji turystycznej, która już niebawem czekać będzie na turystów w Świeradowie-Zdroju. Mowa oczywiście o najnowszej wieży widokowej i ścieżce w obłokach, która oprócz tego, o czym piszemy poniżej, zaoferuje turystom możliwość zdobycia znaczka turystycznego.

Na otwarcie wieży trzeba jednak poczekać do czerwca, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby już teraz zaplanować sobie wycieczkę w te strony, tym bardziej że w ciągu minionego roku w Świeradowie-Zdroju i okolicach pojawiło się kilka znaczków turystycznych.

Śledźcie komunikaty na oficjalnej stronie wieży oraz na profilu FB, a na pewno nic Was nie ominie. My również postaramy się o komunikat kiedy tylko wieża zostanie oddana do użytku.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z poniższym opisem i tradycyjnie o rozpowszechnienie informacji o nowym znaczku w mediach społecznościowych.

SKYWALK ŚWIERADÓW-ZDRÓJ  No. 1072

SkyWalk w Świeradowie-Zdroju to najwyższa wieża widokowa w Polsce, która dla turystów otworzy się już w czerwcu. Lokalizacja wieży jest wyjątkowa i nie została wybrana przypadkiem. Wieża wznosi się ponad miastem, niemalże u zbiegu granic trzech państw: Polski, Czech i Niemiec. SkyWalk ma 65 metrów wysokości, jednak to nie tylko wieża widokowa. Ta niesamowita konstrukcja urozmaicona jest elementami edukacyjnymi i kulturowymi, które spotkać można podczas spaceru łagodnie wznoszącą się kładką o długości 850 metrów. Po dotarciu na szczyt czeka m.in. siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. Podróż w dół można sobie urozmaicić zjazdem ze 105. metrowej zjeżdżalni. Pobyt na wieży to jednak nie tylko adrenalina, ale też zapierające dech w piersiach widoki na Góry i Pogórze Izerskie oraz zabudowania Świeradowa-Zdroju.