Nietypowo bo w sobotę mamy dla Was szybką premierę. A że ostatnio kilka nowych znaczków w tym rejonie kraju przybyło, to zapewne z wielką radością powitacie kolejny znaczek, który przy okazji będziecie mogli zdobyć.

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi znaczki już powinny być na miejscu. Tymczasem, szczególnie jeśli nie mieliście okazji poznać miejsca przedstawionego na krążku, zapoznajcie się z jego opisem. Wszelkie niezbędne dane dotyczące miejsca sprzedaży znaczka znajdziecie pod poniższym linkiem.

A gdy już dotrzecie na miejsce to koniecznie zróbcie kilka fotek do naszej znaczkowej galerii i cieszcie się widokiem kolejnego magicznego miejsca.

KASKADY RODŁA - WISŁA CZARNE  No. 983

Kaskady Rodła to zespół 25 naturalnych progów rzecznych na Białej Wisełce w Beskidzie Śląskim, ich wysokość waha się od 0.5 do 5 metrów. Pomysłodawcą nadania nazwy „Kaskady Rodła” był Jan Krop. Rodło było symbolem Związku Polaków w Niemczech, organizacji działającej na terenie Rzeszy od 1922 roku. Ponieważ członkowie związku nie mogli się posługiwać godłem polskim, w 1933 roku wprowadzony został symbol w kształcie odwróconej literki Z przedstawiającej bieg Wisły jako kolebki narodu Polskiego z zaznaczonym kreseczką Krakowem jako siedliskiem kultury polskiej. Kaskady Rodła można oglądać idąc niebieskim szlakiem pieszym na Baranią Górę z Wisły Czarnego lub ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą na Baranią Górę. Przy wodospadach możemy spotkać 22 punkt ścieżki dydaktycznej.