To już ostatnia znaczkowa premiera w tym tygodniu i znaczek, który pozwoli Wam poznać kolejną atrakcję turystyczną, tym razem w województwie dolnośląskim. Zapraszamy Was do Nowej Bystrzycy, w której na poznanie czeka piękny drewniany kościółek. 

Przeczytacie o nim w poniższym opisie, ale nawet najbardziej szczegółowy tekst jest niczym w porównaniu z osobistym zwiedzaniem dlatego, jeśli tylko będziecie mieli okazję, to koniecznie musicie odwiedzić Nową Bystrzycę.

Prezentowany znaczek turystyczny już trafił do sprzedaży, a znajdziecie go w Sklepie „U Grzywacza”, który znajduje się w Starej Bystrzycy, niecałe 3 km przed kościołem. Adres miejsca sprzedaży podaliśmy na podstronie znaczka.

Zapraszamy zatem do zwiedzania i z niecierpliwością czekamy na pierwsze fotki i relacje z tego miejsca.

KOŚCIÓŁ WNIEBOWZIĘCIA NMP W NOWEJ BYSTRZYCY No. 1130

Drewniany kościół w Nowej Bystrzycy powstał w 1726 r. w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się niemal stuletnia kaplica pogrzebowa. Świątynia znajduje się na cmentarzu w centrum wsi na niewielkim wzniesieniu. W drugiej połowie XIX w. kościół gruntownie odnowiono, przebudowano i wzmocniono chór muzyczny. Kolejne prace modernizacyjne wykonywano jeszcze kilkakrotnie w XX i na początku XXI w. Kościół ten wykonany został z drewna w konstrukcji zrębowej, na kamiennej podmurówce. Budowla jest orientowana i posiada prezbiterium, zakrystię oraz nawę na jednej osi. Nad nawą znajduje się sygnaturka kryta baniastym hełmem z latarnią. Czterospadowy dach kryty jest gontem. Na chórze muzycznym znajdują się organy z ręcznym miechem. Na uwagę zasługuje ołtarz główny z ok. 1710 r. z figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz rzeźbami Marii i Jakuba. Kościół zdobi również neorenesansowa chrzcielnica i ambona oraz liczne ludowe obrazy i rzeźby.