288Mamy nadzieję, że kilka dni świątecznego leniuchowania wzmocniło Was na tyle, by przyjąć informację o kolejnej znaczkowej nowości.

Tym razem przenosimy się do Warszawy i mieszczącego się tutaj Muzeum Sportu i Turystyki, które jest tym samym najnowszym znaczkowym miejscem turystycznym. Prezentowany dziś znaczek w sprzedaży dostępny będzie od 5 stycznia, natomiast już dzisiaj zachęcamy, by planować zwiedzanie tego muzeum i wybrać się tam kiedy tylko znaczek będzie dostępny. Oczywiście jak zwykle mile widziane wszelkie relacje z wycieczek :-)

MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE  No. 288

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie od 65 lat dumnie stoi na straży pamięci Polskiego dziedzictwa sportowego i olimpijskiego. Przechowuje i udostępnia pamiątki związane z największymi osobistościami. Wśród nich jest wyjątkowe miejsce dla Jana Pawła II, Janusza Kusocińskiego, Generała Mariusza Zaruskiego, Wandy Rutkiewicz i wielu, wielu innych bohaterów polskiego sportu. Oprócz działalności wystawienniczej Muzeum prowadzi szeroką działalność edukacyjną (lekcje muzealne, cykle edukacyjne, konkursy) skierowaną głównie do dzieci i młodzieży. Ze względu na swoje zasługi Muzeum zostało włączone przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski do elitarnego programu Olympic Museums Network, skupiającego jedynie 22 placówki z całego świata (m.in. z Rio de Janeiro, Kolonii, Barcelony, Seulu, Amsterdamu, Helsinek, Pekinu, Tartu).