Od wielu lat dostajemy od turystów zapytania o znaczki turystyczne w Łodzi. Jeszcze w 2016 roku miasto miało jeden znaczek turystyczny, ale od tego czasu sytuacja się zmieniła i działania wielu kolekcjonerów powoli przyczyniały się do tego, że zaczęły powstawać kolejne znaczki. 

Oczywiście nie byłoby ich, gdyby nie zrozumienie znaczkowej idei przez pracowników Łódzkiej Informacji Turystycznej, którzy wdrożyli kolejne znaczki i tym samym pozwolili turystom na poznanie kolejnych ciekawych obiektów w mieście.

Łódź obfituje w turystyczne atrakcje i zapewne każdy chciałby, aby wszystkie one posiadały własne znaczki. Wiecie jednak, że nie jest to proste i często małymi kroczkami można dojść do celu. W ten oto sposób chcemy Wam dzisiaj pokazać kolejne dwie znaczkowe nowości z Łodzi.  

ZO - 600-LECIE NADANIA PRAW MIEJSKICH ŁODZI 1423-2023 

BIAŁA FABRYKA LUDWIKA GEYERA W ŁODZI No. 1215

Jest to premiera łącząca znaczek turystyczny z okolicznościowym, albowiem w 2023 roku Łódź obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich. Drugi ze znaczków - turystyczny, to Biała Fabryka Ludwika Geyera, czyli kolejny interesujący obiekt położony przy ulicy Piotrkowskiej. Opisy obu znaczków znajdziecie po kliknięciu powyższych odnośników, a o Białej Fabryce nieco więcej ciekawostek znajdziecie niebawem w audioprzewodniku, jaki właśnie przygotowujemy.

Oba prezentowane powyżej znaczki już czekają na swoich pierwszych zdobywców w Łódzkiej Informacji. Nam nie pozostaje już nic innego, jak zaprosić Was do zwiedzania Łodzi i do wycieczki szlakiem, jaki wyznaczają w nim znaczki turystyczne. Zbaczajcie jednak ze szlaku, odwiedzajcie też inne obiekty i rozsiewajcie znaczkową ideę w kolejnych interesujących obiektach.