Zostawiamy już Wielkopolskę i kierujemy się na północ do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. To właśnie do Torunia chcemy Was zaprosić za pośrednictwem dziś publikowanego znaczka.

A będzie to podróż w przeszłość, do czasów naszych rodziców, dziadków i czasem także naszego dzieciństwa. Przeniesiemy się do domu z epoki PRL-u, a jeśli będziecie chcieli zakupić znaczek to pamiętajcie - to towar deficytowy dostępny tylko spod lady :-)

Jeśli już teraz chcecie poznać to najnowsze znaczkowe miejsce turystyczne, to musicie przeczytać poniższy opis. Z niego jednak nie dowiecie się dlaczego na znaczku znajduje się wizerunek samochodu Nysa. O tym dowiecie się zwiedzając "Muzeum" Dom PRL-u oraz z naszego audioprzewodnika.  

Zarezerwujcie zatem czas na wizytę i koniecznie wpiszcie Toruń do swoich turystycznych planów. Publikowany dzisiaj znaczek jest już dostępny w sprzedaży. 

"MUZEUM" DOM PRL-u W TORUNIU  No. 919

W toruńskim muzeum Domu PRL-u, otworzonym 1 maja 2019 r. – można obejrzeć dokumenty, meble, sprzęty, ubrania oraz różne przedmioty użytku codziennego, z których korzystano w latach 60-80 XX wieku. Muzeum składa się z sześciu pomieszczeń urządzonych podobnie do wielu mieszkań w tamtym okresie. Łazienka, kuchnia, salon i dwa pokoje kryją w sobie mnóstwo skarbów sprzed lat, takich jak balie, maszyny do pisania, mydła, aparaty telefoniczne, odzież, telewizory, meblościanki, prasę, gramofon, pocztówki, radia, naczynia i wiele innych. Młodzi turyści mają okazję przenieść się do epoki dorastania ich rodziców i dziadków, a obcowanie z jakże innymi sprzętami często jest dla nich wielkim zaskoczeniem i przygodą. Wielu z nich można dotknąć lub z nich skorzystać, np. posłuchać płyt na starym gramofonie, spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie czy pobawić się starą centralką telefoniczną. Wizyta w muzeum jest niewątpliwie podróżą w czasie i świetną zabawą dla starszych jak i młodszych.