W połowie tygodnia mamy jeszcze jedną znaczkową premierę i tym razem chcielibyśmy Was poinformować o najnowszym znaczku turystycznym w Jarocinie.  

Jak już zapewne wiecie, Muzeum Regionalne w Jarocinie przeniosło się do nowej siedziby w Pałacu Radolińskich i już za kilka dni zostanie otwarte dla zwiedzających. I właśnie z tej okazji wydany został niniejszy znaczek turystyczny, który do sprzedaży trafi 5 lipca.

Śmiało więc możecie początek lipca przeznaczyć na zwiedzanie Jarocina. Nie musimy chyba nikomu przypominać, że znaczkowych miejsc jest tu więcej, a i nieznaczkowych atrakcji całe mnóstwo. Zapraszamy do Jarocina i mamy nadzieję, że pochwalicie się, gdy już odwiedzicie Muzeum Regionalne i zdobędziecie niniejszy znaczek. Tymczasem zachęcamy do kliknięcia poniższego linku, pod którym znajdziecie wszelkie niezbędne informacje o znaczku i miejscu sprzedaży.

PAŁAC RADOLIŃSKICH W JAROCINIE No. 1158

Wybudowany w latach 1846 – 1866 wg projektu wybitnego pruskiego architekta Fryderyka Augusta Stüllera dla hrabiego Władysława Radolińskiego, ówczesnego właściciela dóbr jarocińskich. Na przełomie XIX i XX wieku pałac był wielokrotnie rozbudowywany, ostateczny kształt uzyskał w 1911 roku. 4 grudnia 1917 roku w pałacowej bibliotece wybuchł pożar, który niemal doszczętnie zniszczył budynek. W rękach rodziny Radolińskich pałac pozostawał do wyzwolenia miasta przez armię czerwoną w styczniu 1945 roku. Po zakończeniu wojny w pałacu decyzją władz miejskich zlokalizowano szkołę podstawową oraz siedzibę biblioteki publicznej. W 1948 roku budynku zalazł swoją siedzibę Państwowy Ośrodek Kształcenia Bibliotekarzy, który funkcjonował do końca XX wieku. W 2007 roku budynek przejęła Gmina Jarocin. Obecnie w pałacu funkcjonuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Muzeum Regionalne w Jarocinie.