ObornikiW ostatni piątek tego roku chcielibyśmy Wam przedstawić kolejne trzy znaczki turystyczne. Tym razem wracamy do Wielkopolski, do Obornik, gdzie dzięki władzom miejskim i zrozumieniu znaczkowej idei udało się doprowadzić do powstania trzech znaczków turystycznych. 

Jeśli ktoś był kiedyś w Obornikach to być może wie, że jest to typowe miasteczko raczej o sportowym charakterze, które jednak poza utartymi szlakami może niejednego turystę zaskoczyć. Na znaczkach pokazujemy zatem dwa najstarsze zabytki w mieście czyli kościoły oraz miejsce, o istnieniu którego nie każdy wie, a mianowicie położone w pobliskich lasach mogiły ofiar hitlerowskiego mordu.

KOŚCIÓŁ NMP WNIEBOWZIĘTEJ W OBORNIKACH  No. 249

MOGIŁY W LASACH ROŻNOWICKICH KOŁO OBORNIK  No. 250

KOŚCIÓŁ ŚWIĘTEGO KRZYŻA W OBORNIKACH  No. 251

Wymienione powyżej znaczki w sprzedaży pojawią się w połowie stycznia, w chwili obecnej ustalane są miejsca sprzedaży znaczków, tak by były dostępne dla każdego turysty zarówno w tygodniu jak i podczas weekendów. W chwili otrzymania informacji o ich dostępności na pewno opublikujemy stosowny komunikat i zaktualizujemy wszelkie dane. A już teraz zachęcamy do wpisania Obornik do swoich zimowych, wiosennych, a także wakacyjnych planów wyjazdowych.