To już ostatnia znaczkowa premiera tych wakacji. Na szczęście lato trwa nadal i nadal będziemy zachęcali Was do odkrywania ciekawych miejsc w naszym kraju.

A dzisiaj przenosimy się na Dolny Śląsk, na peryferia Wrocławia, gdzie w odrestaurowanych zabudowaniach kompleksu Zamku Topacz zlokalizowane jest muzeum motoryzacji z licznymi i jakże ciekawymi eksponatami.  

Poznanie tego miejsca zostawiamy już Wam osobiście. Znaczki w sprzedaży pojawią się lada dzień, a jeśli już interesuje Was to miejsce, i nie możecie się doczekać jego zwiedzania, zachęcamy do zapoznania się z poniższym opisem. Koniecznie zajrzyjcie też na muzealną stronę i profil na FB, a na pewno ułatwi Wam to planowanie wycieczki. Także zapraszamy do Ślęzy.

MUZEUM MOTORYZACJI ZAMEK TOPACZ W ŚLĘZIE  No. 1010

Muzeum Motoryzacji Topacz znajduje się w kompleksie Zamek Topacz w miejscowości Ślęza nieopodal Wrocławia. Placówka prowadzona jest przez  Towarzystwo Automobilowe Topacz. W muzealnej ekspozycji, na 600 metrach kwadratowych powierzchni, wystawionych jest ponad 200 pojazdów (głównie samochodów i motocykli). W zbiorach znajdują się zarówno polskie jak i zagraniczne pojazdy produkowane w latach 1945-1989 w krajach demokracji ludowej, ale też samochody przedwojenne i powojenne znanych marek zachodnioeuropejskich. Warszawa, Syrena, Nysa, Buick B25, Fiat 508, Rolls Royce Phantom II, Mikrus,  Maserati czy Alfa Romeo to tylko niektóre z prezentowanych pojazdów. Kolekcję urozmaicają motocykle takie jak Sokół, Junak, WSK, Perkun czy Harley-Davidson. Muzeum oferuje również możliwość wypożyczania zabytkowych pojazdów, a od wielu lat jest organizatorem Zlotu Motoclassic.