Po bardzo intensywnym w znaczki ubiegłym tygodniu także w tym mamy dla Was znaczkowe nowinki. Tym razem jednak znaczek publikujemy z dużym wyprzedzeniem, natomiast sam krążek dostępny będzie dopiero od kwietnia.

Oczywiście mówimy o znaczku, który pozwoli Wam poznać  Ogród Dendrologiczny w Glinnej koło Szczecina. To kolejny znaczek w tym regionie i kolejna okazja do tego, aby zawitać w te strony. Ogród tak naprawdę ożyje dopiero w kwietniu, ale już dziś warto sobie zarezerwować czas na podziwianie drzew i krzewów, które w tym miejscu zgromadzono. 

Pamiętajcie jednak, że znaczek do sprzedaży trafi dopiero od 1 kwietnia. Wytrzymajcie jeszcze chwilę, a na pewno w pełni sezonu wegetacyjnego wycieczka do ogrodu sprawi Wam niezwykłą radość. I nie zapomnijcie o wykonaniu kilku fotek i wrzuceniu relacji z wycieczki na nasz profil FB. A już dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z opisem ogrodu i wykazem ciekawszych roślin, które możecie tam spotkać. Zapraszamy do zwiedzania.

OGRÓD DENDROLOGICZNY W GLINNEJ  No. 921

Ogród Dendrologiczny w Glinnej koło Szczecina to jeden z najciekawszych polskich ogrodów prezentujący unikatową kolekcję drzew i krzewów przede wszystkim obcego pochodzenia. Choć niewielki, bo niespełna 6 hektarowy słynie z wielu gatunków, uznawanych za największe lub najstarsze w kraju. Tu również rosną wyjątkowe okazy, których próżno niekiedy szukać w innych kolekcjach ogrodów. W ogrodzie podziwiać można m.in. jodłę olbrzymią, jodłę szlachetną, jodłę grecką, orzesznik pięciolistkowy, tulipanowiec chiński, kuningamię chińską, metasekwoję chińska, grupa cyprysików groszkowych, cypryśnik błotny, klon florydzki, daglezję wielkoszyszkową, sosnę Coultera, kielichowiec chiński, mamutowce olbrzymie, kasztany jadalne, platany klonolistne, liczne gatunki i odmian klonów, magnolii, kalin czy ostrokrzewów. Historia Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej sięga 1832 roku, a kolekcja liczy obecnie ponad 800 gatunków i odmian drzew i krzewów. W 2014 roku obiekt zyskał tytuł najpiękniejszego leśnego zakątka w plebiscycie organizowanym przez National Geographic i Lasy Państwowe. W sąsiedztwie ogrodu znajdują się miejsca sprzyjające rekreacji (plac zabaw, miejsca na ognisko, miejsca odpoczynku).