NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2017 ROKU - WYNIKI GŁOSOWANIA

Dokładnie 4 marca o północy zakończyła się druga tura głosowania na "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś poznamy wyniki tego plebiscytu. 

Zanim jednak przejdziemy do części szczegółowej kilka informacji tytułem wstępu.

Przypomnimy tylko, że na "znaczek roku" głosowaliśmy w dwóch turach od 1 lutego. W pierwszej turze z grona 132 ZT wyłoniliśmy 10, na które oddano najwięcej głosów. Znaczki, które w ten sposób zakwalifikowały się do głosowania w drugiej turze zostały poddane ocenie kolekcjonerów znajdujących się na "Liście zdobywców ZK" i w wyniku tego głosowania trwającego od 18 lutego do 4 marca udało się wyłonić "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku". 

Pamiętajmy, że głosowanie jest swego rodzaju zabawą i ukłonem w kierunku tych znaczkowych miejsc turystycznych (ZMT), które poprzez atrakcyjną grafikę postanowiły dodatkowo zachęcić turystów do zdobywania swoich znaczków i odwiedzania promowanych w ten sposób miejsc. Głosy oddawane na konkretne znaczki to wybór internautów i kolekcjonerów, których gusta niejednokrotnie bardzo się różnią, ale tym co łączy każdego jest pasja do drewnianych krążków i turystyki.

Jesteśmy przekonani, że mimo istnienia kilku regionalnych grup kolekcjonerów, głosowano nie na swój znaczek, a na najładniejszy znaczek, co rzecz jasna ma odzwierciedlenie w głosach z całego kraju. W tym roku walka była zaciekła i od pierwszego dnia cztery znaczki w rankingu szły "łeb w łeb". Jeszcze na dwa dni przed zakończeniem głosowania trójka znaczków posiadała niemal identyczną ilość głosów, dzień później znaczek z pozycji czwartej wskoczył na trzecią i ostatecznie zdobywcą tytułu "Najładniejszy Znaczek Turystyczny 2017 roku", jest:

CEGLANY MOST ŁUKOWY W WIRACH No. 392

znaczekroku2015final

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, walka była zażarta i do końca nie było wiadomo, który z trzech prowadzących znaczków wygra. Tradycyjnie więc podajemy tabelę z punktami, jakie w poszczególnych turach zdobyły znaczki z wybranej dziesiątki, a w pobieralni udostępniliśmy plik, w którym zebraliśmy ilość otrzymanych punktów dla pozostałych znaczków, które nie zakwalifikowały się do II tury głosowania. Warto i tam zerknąć, aby przekonać się, że wybór wcale nie był łatwy

Nr znaczka 392 445 432 256 717 274 721 184 480 255
Punkty II tura 123 90 79 61 48 42 37 35 34 27
Punkty I tura 122 121 106 69 51 67 58 38 44 38

Gminie Komorniki będącej wydawcą zwycięskiego znaczka turystycznego prezentującego Most Łukowy w Wirach gratulujemy zwycięstwa i uzyskania zaszczytnego tytułu "Najładniejszego Znaczka Turystycznego 2017 roku". Turystów natomiast zapraszamy do odwiedzania Wielkopolski, Komornik i przedstawionego na znaczku mostu. Być może to zwycięstwo przyczyni się do lepszego poznania i promowania miejsca, a kto wie, może stanie się zaczątkiem kolejnego znaczka turystycznego. 

My zaś gorąco zachęcamy do obserwowania tegorocznych znaczkowych nowości i promowania na znaczkach swoich lokalnych atrakcji turystycznych. Za rok głosujemy ponownie więc warto się do tego dobrze przygotować.

Zespół Znaczków Turystycznych