W tym roku to pierwsza taka sytuacja, że trzeci dzień pod rząd mamy znaczkową premierę. To chyba znak, że wszystko powoli wraca do normalności oraz że wielkimi krokami zbliżają się wakacje.  

A tymczasem dzisiaj chcemy Wam przedstawić miejsce, o którym wielu turystów zapewne słyszy pierwszy raz czyli Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu. To wprost idealne miejsce na weekendowy spacer, szczególnie teraz, kiedy przyroda budzi się do życia i niemal codziennie zaskakuje nas mnogością, barw, form, zapachów.

W arboretum każdy znajdzie coś, co go zainteresuje i nawet dzieci nie będą się tu nudziły. A najważniejsze jest to, że od teraz wizyta w tym miejscu już zawsze będzie Wam się kojarzyła ze znaczkiem turystycznym. Znaczek do sprzedaży trafi w połowie miesiąca, ale o dokładnej dacie poinformujemy Was w przyszłym tygodniu. Tymczasem zapoznajcie się z opisem prezentowanego miejsca i koniecznie odwiedźcie stronę internetową arboretum gdzie znajdziecie więcej interesujących informacji o tej turystycznej atrakcji.

ARBORETUM BRAMY MORAWSKIEJ W RACIBORZU  No. 1070

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu to ogród botaniczny o charakterze naturalnego lasu. Utworzony został w 2000 r. na powierzchni 162 ha wcześniejszego lasu miejskiego Obora. Największą atrakcją jest kolekcja „Zaczarowany Ogród” z zimozielonym labiryntem w kształcie kwiatu i licznymi nasadzeniami, którą można podziwiać z usytuowanej nad nią platformy widokowej. Na terenie Arboretum znajdują się również: ścieżka edukacyjna „Zielona Klasa”, „Pożyteczne Grządki” z kolekcją roślin miododajnych, mini-zoo, ścieżka zdrowia, dwa dendrofony oraz średniowieczne cmentarzysko ciałopalne. W części leśnej największą wartością jest zachowany w swej niezmienionej ręką człowieka postaci las. Naturalne stanowiska ma tu 11 gatunków roślin objętych ochroną prawną, można tu również obserwować ptaki i słuchać ich śpiewu oraz spotkać typowe zwierzęta leśne.