Rozpoczynamy kolejny tydzień ze znaczkami turystycznymi. Majówka już za nami, ale przed nami o wiele więcej, szczególnie jeśli pomyślimy o miejscach, które czekają na nasze poznanie.

I tak właśnie po krótkawym wstępie docieramy do sedna sprawy i do miejsc, które chcielibyśmy Wam dzisiaj pokazać. Wędrujemy więc w rejon północnych rubieży województwa ślaskiego do miejscowości Mokra, gdzie już niebawem pojawią się dwa nowe znaczki turystyczne. 

POMNIK BITWY POD MOKRĄ W MOKREJ No. 1284

MUZEUM KULTURY PRZEWORSKIEJ I IZBA PAMIĘCI BITWY POD MOKRĄ W MOKREJ No. 1285

Spójrzcie zatem na powyższe grafiki, kliknijcie w odnośniki, a przeniesiecie się na strony poświęcone nowym znaczkom. Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje i kolejne odnośniki, które pozwolą rozszerzyć wiedzę na temat miejsc i wydarzeń, którym poświęcamy dzisiejszą premierę. 

Wpiszcie koniecznie Mokrą na listę miejsc do odwiedzenia, tym bardziej, że już 18 maja podczas Nocy Muzeów na miejscu odbędzie się piknik militarny z licznymi atrakcjami. Znaczki trafią do sprzedaży 10 maja, ale już teraz, w imieniu Muzeum, zapraszamy do udziału w wyżej wymienionych wydarzeniach.